Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон порівняв можливу угоду між Вашингтоном і Києвом із ситуацією, коли США припинили ленд-ліз для Британії після Другої світової війни, залишивши її з величезними боргами
Експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що після Другої світової війни Сполучені Штати залишили Британію у складному фінансовому становищі. Це сталося через припинення ленд-лізу у 1941 році. Він провів аналогію з українсько-американською угодою щодо природних ресурсів, умови якої все ще обговорюються.
За даними Politico, з останнього варіанту угоди виключили пункт про передачу США 500 мільярдів доларів доходів від видобутку українських ресурсів.
Згадуючи це, джонсон порівняв обговорювану угоду між США та Україною з ситуацією, в якій опинилася Британія після Другої світової війни через ленд-ліз.
"Так, з одного боку це виглядає грабіжницьким, але так само було з ленд-лізом у 1941 році, чи не так?", - пригадав колишній прем’єр-міністр Великої Британії.
Він зазначив, що попри всі недоліки, підписання договору є єдиним шляхом уперед. Нагадаємо, що у 1945 році США припинили ленд-ліз без попередження, залишивши Британію з величезними боргами. Лише у 2006 році Лондон остаточно розрахувався за американську позику.
За даними The New York Times, остання версія українсько-американської угоди передбачає вигідніші умови для Києва, ніж попередні проєкти, хоча не містить гарантій безпеки. З неї також виключили вимогу щодо зобов’язання України передати США 500 мільярдів доларів від видобутку природних ресурсів. Переговори тривають, і остаточні умови угоди ще можуть змінитися.
Між тим, Франція та Велика Британія розробили план гарантій безпеки для України, який може передбачати відправку європейських військових. Водночас вони не обов’язково перебуватимуть на передовій. Тим часом президент США також заявив, що забезпечення безпеки України після врегулювання війни ляже на європейські країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.