Бої за Лавру: ченці з вірянами зірвали перевірку "Мінкульту"

Читать на русском

Ченці УПЦ МП не допустили представників "Мінкульту" до перевірки майна Києво-Печерської лаври. У понеділок, 4 квітня, "Мінкульт" спробує прорватися знову

Читать на русском
Києво-Печенська лавра
Ченці УПЦ МП не допустили представників "Мінкульту" до перевірки майна Києво-Печерської лаври

Ченці УПЦ МП не допустили представників "Мінкульту" до перевірки майна Києво-Печерської лаври. У понеділок, 4 квітня, "Мінкульт" спробує прорватися знову

У п'ятницю, 31 березня", під стінами Києво-Печерської лаври розгорнулися справжні бої за доступ до святині. Так, представники московського патріархату заблокували ревізорів "Мінкульту" й не допустили їх до святині. Зі штовханиною та рясним поливанням води ченці відтіснили "мінкультівців", які обіцяли поновити свою роботу вже у понеділок, 3 квітня.

Близько 9:40 представники "Мінкульту" прибули для перевірки майна Києво-Печерської лаври, зокрема корпусу №111, однак ченцям вдалося знову їх відтіснити й зірвати перевірку.

Щоб не створювати необхідної для російської пропаганди "картинку", у Мінкульті прийняли рішення зупинити свою роботу у п'ятницю й поновити перевірку вже у понеділок, 3 квітня. Аби уникнути наростання градуса напруги на місце події знову викликали поліцію. Ревізори "Мінкульту" також звернулися до поліції із проханням розпочати кримінальне провадження за перешкоджання доступу до святині.

Віряни УПЦ МП не пустили "Мінкульт" у лавру для перевірки
Віряни УПЦ МП не пустили "Мінкульт" у лавру для перевірки

У документах, які вдалося отримати у своє розпорядження журналістам "Радіо Свобода", йдеться про те, що ревізори не потрапити у Лавру тому, що не підійшли ключі до замків, їхню роботу блокували 20 ченців у рясах. 

Бої за Лавру: ченці з вірянами зірвали перевірку "Мінкульту" 2

Бої за Лавру: ченці з вірянами зірвали перевірку "Мінкульту" 3

Бої за Лавру: ченці з вірянами зірвали перевірку "Мінкульту" 4

Виселення російських ченців з Києво-Печерської лаври

У четвер, 30 березня, комісію Міністерства культури також не допустили на територію Києво-Печерської лаври. Представники Міністерства культури, які прибули до Києво-Печерської лаври, мали розпочати процес передачі майна святині державі, але все завершилось штовханиною, блокуванням роботи та викликом поліції.

Раніше представники УПЦ Московського патріархату повинні були покинути територію заповідника ще 29 березня. Однак, митрополит Павло заявив, що його парафія не залишить стін святині, доки не закінчаться всі судові розгляди. Суд виніс рішення не на користь УПЦ МП й підтвердив правомірність виселення російських попів зі святині. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у п'ятницю, 31 березня, під Лаврою між активістами та ченцями УПЦ МП відбулась штовханина з обливанням водою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.