Бахмутський напрямок залишається найнапруженішою ділянкою лінії фронту
Бої за Бахмут продовжуються. Однак швидкість просувань російських військ дещо сповільнилася, а вести штурмові дії для окупантів щодня стає все тяжче. Військові аналітики припускають, що незабаром загарбники ініціюють тактичну або оперативну паузу.
Про це пише американський інститут вивчення війни.
На думку експертів поки рано оцінювати кульмінаційні можливості російського наступу із захоплення Бахмута. Проте, деякі російські військові вже визнали, що українським військам у районі Бахмута вдалося уповільнити темпи російського просування та відкинути підрозділи вагнерівців з позицій, які ті займали кілька днів тому. За даними українських ЗМІ, мова йде про східні околиці Бахмута. За оцінкою ISW, за два останні місяці воєнних дій росіяни в Бахмуті просунулися вдвічі менше, ніж в жовтні.
Оперативно-оперативне угруповання Об’єднаних сил України оприлюднило 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем у районі Бахмута, в якому йдеться про те, що російські війська здійснюють надзвичайно високі темпи наступу на українські позиції в цьому районі з незначним прогресом. Тим часом Міністерство оборони Сполученого Королівства пояснило цю ситуацію наступним чином — для підтримки широкомасштабних наступальних операцій російським військам бракує необхідних запасів артилерійських боєприпасів.
Обмеження російських військових в особовому складі та боєприпасах, швидше за все, не дозволять їм підтримувати нинішні високі темпи наступальних операцій у районі Бахмута в найближчій перспективі, оскільки в такому випадку в росії просто не стане грошей на довгострокові цілі в інших районах Донбасу.
"Раніше російські війська виділили значні ресурси на м’ясорубку, щоб захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ навесні-влітку 2022 року. Російські війська досягли кульмінації після захоплення Лисичанська на початку липня та не змогли захопити сусідні Сіверськ на сході чи Слов’янськ на північному сході. Зацикленість російських військових на проведенні надзвичайно виснажливої кампанії для досягнення тактичних цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність російських військових досягти своєї більшої оперативної мети охопити українські сили в котлі вздовж автомагістралі E40 і зрештою просунутися до західної частини Донецької області адміністративні кордони", — вважають в Інституті.
Саме тому аналітики допускають, що російські силовики можуть створювати інформаційні приводи для виправдання націоналізації ресурсів олігархів — це б допомогло росії фінансувати військові дії в Україні.
Так фінансист ПВК "Вагнера" Євген Пригожин на похоронах загиблого найманця в Санкт-Петербурзі заявив, що росія повинна конфіскувати майно та житло в еліти, яка ігнорує або не підтримує військові зусилля через страх втратити свій привілейований спосіб життя. Претензії до російських олігархів висловлював і путін, який сказав, що ті олігархи, чиї гроші виводяться закордоном — небезпека росії.
На Бахмутському напрямку росіяни зазнають значних втрат серед особового складу та техніки. Про це повідомив речник східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий. За добу росіяни втратили сотню своїх побратимів, а ще 200 отримали поранення.
Також Інформатор писав, що росія втратила 50% боєздатних сухопутних військ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.