Ключові події суботи у день пам’яті жертв Голодоморів змушують замислитися про історичні та сучасні виклики, які стоять перед Україною
Суботній день, 23 листопада, підсумував низку важливих подій, що впливають як на Україну, так і на міжнародну спільноту. Ми виділили головні новини через їх значущість для національної безпеки, політичного контексту та історичної пам’яті: від блокади на польському кордоні до заяви ексголовкома ЗСУ Валерія Залужного про перспективи війни, виступу Кирила Буданова про злочини РФ і нову загрозу російських ракет.
Зазначимо, що сьогодні Україна згадує День пам’яті жертв Голодоморів. Українці вшанували жертв Голодомору 1932–1933 років хвилиною мовчання і ставлять свічу пам'яті на підвіконня. Цей день є нагадуванням про геноцид, вчинений тоталітарним режимом, і його наслідки, які досі впливають на національну свідомість. Зібрали всі головні події дня, які читачі могли пропустити.
Польські фермери знову заблокували пункт пропуску "Медика-Шегині", протестуючи проти урядової політики. Вантажівки затримуються на в'їзді в Польщу, що створює затори й ускладнює логістику. Мітингувальники виступають проти угоди між ЄС і МЕРКОСУР Південної Америки, яка, на їхню думку, загрожує польському сільському господарству. Аграрії заявили, що у разі відсутності позитивних змін вони продовжать протест до кінця року безперервно. Докладніше >>>
Відомий український юрист Андрій Магера написав, що це виглядає дуже символічно, що в день памʼяті жертв Голодомору польські рольнікі відновили блокування вантажівок на польсько-українському кордоні. Звісно, все це відбувається з мовчазної згоди польської влади, заявив відкрито він.
"Вважаю, що уже потрібно клопотати щодо присвоєння усім причетним звання "Герой Російської Федерації". Заодно Варшаві треба нагадувати, що після Ризького договору 1921 року настав 1939 рік", - проаналізував ситуацію з блокадою кордону поляками Магера.
Колишній головнокомандувач ЗСУ заявив, що Росія зможе досягти масштабного прориву на фронті не раніше 2027 року через необхідність накопичення ресурсів. Наразі ворог веде війну на виснаження, з великими втратами, але без значних територіальних здобутків.
За три роки росіяни, ймовірно, змінять свою тактику і продовжать реалізовувати стратегію "вимору" - поступового виснаження противника замість агресивного захоплення територій, вважає Залужний. Докладніше >>>
Кирило Буданов розповів, що Росія готувалася до знищення української нації задовго до вторгнення, створивши списки для репресій та мобільні крематорії. Ці факти, підкріплені доказами злочинів у Бучі та Маріуполі, свідчать про планомірність дій окупантів.
За словами Буданова, російська пропаганда та офіційна влада ще з 2021 року активно заперечували право українців на існування. Він сказав, що в липні того року президент Росії Володимир Путін публічно заявив про відсутність будь-яких прав у українського народу на свою державність. Докладніше >>>
Росія продемонструвала нову балістичну ракету, здатну досягти будь-якої точки Європи за 11–20 хвилин. Її удар по Дніпру став нагадуванням про ескалацію загроз для всього континенту. Daily Mail порахувала, що до ключових європейських міст така ракета долетить всього за 11-20 хвилин. Лондон, можна уразити через 17 хвилин після запуску, а Берлін, розташований на сході континенту, буде атакований менше ніж за 15 хвилин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.