"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Держсекретар США заявив, що Штати попрохали Пекін проконтролювати свої компанії, які можуть постачати технології державі-агресору.
За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, Китай запевнив, що не надавав і не надаватиме зброю росії. Але Штати залишаються стурбованими тим, що китайські компанії можуть це передавати державі-агресору технології для виробництва техніки.
Про це очільник Держдепу заявив у понеділок, 19 червня, пише CNN. Держсекретар підкреслив, що до сих пір не було інформації, яка б заперечувала обіцянки Китаю щодо ненадання зброї рф.
"Однак ми постійно занепокоєні китайськими фірмами, компаніями, які можуть надавати технології, які росія може використати для просування своєї агресії в Україні. І ми попрохали китайський уряд бути дуже пильним щодо цього", - заявив Блінкен.
Запевнення Китаю щодо ненадання зброї не було зроблено під час візиту Блінкена до Пекіну минулого тижня, уточнив держсекретар.
"Це те, що Китай говорив останніми тижнями, і неодноразово говорив не тільки нам, але й багатьом іншим країнам, які висловлювали це занепокоєння", - додав Блінкен.
Поїздка американського держсекретаря стала можливим завдяки попереднім домовленостям між двома країнами. За даними Kyodo, ця поїздка була погоджена президентами США та Китаю у листопаді минулого року на зустрічі в Індонезії.
Візит мав на меті встановлення "відкритого та потужного спілкування" між Сполученими Штатами та КНР. В ході візиту також планується зменшити напруженість між двома країнами.
За даними ЗМІ, У понеділок Китай і Сполучені Штати домовилися спробувати стабілізувати свої відносини, щоб уникнути конфлікту, але не оголосили про жодні серйозні досягнення під час візиту Блінкена. Водночас голова КНР Сі Цзіньпін привітав "прогрес" у взаєминах між державами за підсумками зустрічі з очільником Держдепу США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.