Українцям потрібно підготуватися до тривалих відключень
З приходом осені українців почало хвилювати питання, чи будуть і цього року тривалі відключення світла та що треба мати на цей випадок. Українські енергетики по-різному прогнозують майбутні відключення. Тому невідомо, якою буде ця зима, проте, враховуючи торічний досвід, до неї потрібно ретельно підготуватися.
Видання "Pro Гроші" підготувало список того, що має бути вдома у кожного українця на період відключень світла. Наразі всі ці речі та продукти можна знайти майже в кожному магазині Україні. А дещо могло залишитись з минулої зими, наприклад, павербанки та ліхтарики.
Перелік необхідних речей на випадок тривалих відключень світла:
"Через можливі відключення світла українці також можуть залишитися без тепла та води, а тому треба зробити запаси необхідних продуктів та речей", - пишуть на сайті.
Запас продуктів: консерви, запас квасолі, сочевиці, засолене сало, смалець, олія, арахісова паста, печінка тріски, оливки, жирні сири тривалого зберігання, сухе та згущене молоко, сухофрукти, горіхи та мед, кава (краще розчинна), чай, цукерки, шоколад, печиво, зернові хлібці та енергетичні батончики.
Продукти швидкого приготування: бульйонні кубики чи суміші, мюслі, вівсянка, гречка та вермішель швидкого приготування, сублімовані страви, армійські сухпаї.
Дитяче харчування та засоби гігієни: запас серветок, підгузків та спеціального харчування, сумішей із розрахунку мінімум на тиждень.
Запаси для домашніх тварин: корм, наповнювачі для туалету, ліки.
Питна та технічна вода: обов'язково варто подбати про запас питної води на випадок відключення, а також про місткості, в які ви можете її набирати чи ходити за водою.
Засоби гігієни: сухі серветки, вологі серветки, антисептики, "сухий" душ, відро та пакети на випадок відсутності каналізації
Домашня аптечка: пластирі різних розмірів, активоване вугілля та сорбенти, жарознижувальні, знеболюючі, антигістамінні (від алергії), ліки проти діареї та шлункових інфекцій, краплі для носа, для очей, ліки проти хронічних захворювань мінімум на тиждень, вітаміни.
Очільник Центру дослідження енергетики Олександр Харченко прогнозує зимові блекаути в Україні, навіть без російських обстрілів. Такого висновку експерт дійшов через напружену ситуацію з електропостачанням. Харченко впевнений, окрім ворожих обстрілів, випробуванням для української енергосистеми стануть навіть низькі температури. За його словами, найбільше ризикують залишитись без світла і тепла Київ та Одеса. Ці міста в принципі потребують великої кількості енергії і відчувають гострий дефіцит генераційних потужностей.
Крім Києва та Одеси напружена ситуація з електропостачанням з великою ймовірністю буде в таких містах:
Також у зоні постійного підвищеного ризику будуть усі прифронтові населені пункти країни. На думку експерта, якщо температура повітря взимку знизиться до мінус 10 градусів, то навіть попри відсутність жодних обстрілів з боку росіян, енергосистема України балансуватиме на межі.
Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький не прогнозує особливих проблем цієї осені. Він заявив, що якщо не буде масованих обстрілів, то електроенергії має вистачати й відключень не буде. Проте, на випадок екстренних ситуацій графіки вимкнень світла все ж розробили, але вони вигідно відрізняються від тогорічних. Кудрицький запевняє, що такої енергетичної кризи, як минулого року, в Україні не буде, не кажучи вже про блекаути.
Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов розповів, що російські війська можуть спробувати атакувати енергетичну інфраструктуру України. Проте якщо вони наважаться це зробити, то отримають рішучу відповідь від українських військових. За його словами, ймовірні атаки росіян не стануть несподіванкою для українського командування.
Він також додав, що зараз українське командування працює над спеціальною кампанією стримування дій рф. Кремль буде намагатись завдавати ударів по Україні під час холодної погоди. Розвідник каже, що росіяни отримають відплату за свої вчинки. За його словами, зараз українські військові мають більше західної зброї. Проте жодна запланована атака не порушить правила ведення війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.