BioNTech почала розробку вакцини від малярії за технологією своєї COVID-вакцини

Випробування на людях повинні початися у 2022 році

BioNTech почала розробку вакцини від малярії за технологією своєї COVID-вакцини

BioNTech почала розробку мРНК-вакцини проти малярії. Ця компанія зробила спільно з Pfizer одну з перших у світі мРНК-вакцин від коронавірусу.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на New Atlas.

Поряд із вакцинами проти ВІЛ і туберкульозу компанія оголосила про розробку вакцини проти малярії.

Основна мета компанії - розширити доступ до цих вакцин у країнах із низьким і середнім рівнем доходів, зокрема в Африці. Якщо вакцина виявиться ефективною, її можна буде швидко зробити та доставити до країн, де вона найбільше потрібна.

При цьому поки є труднощі в пошуку кращого антигену для використання у вакцині проти малярії.

Більшість розроблюваних вакцин проти малярії вчать імунну систему людини розпізнавати білок циркумспорозоїт (CSP). Цей білок виділяється малярійними комарами на ранніх стадіях зараження.

Компанія ще не вирішила, який антиген буде використовувати в її вакцині проти малярії, але зараз там досліджують кілька варіантів, включаючи CSP і інші антигени, які ще належить виявити.

Планується, що випробування вакцини на людях почнуться у 2022 році.

Як заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я, викорінення малярії — це непросте завдання, але поява технології мРНК робить зусилля щодо викорінення хвороби реальними.

Малярія супроводжується лихоманкою, спленомегалією (збільшенням розмірів селезінки), гепатомегалією (збільшенням розмірів печінки), анемією. Характеризується хронічним рецидивуючим перебігом.

Нагадаємо, компанії Pfizer і BioNTech найближчим часом представлять регуляторам у Штатах та Євросоюзі свою бустерну вакцину від штаму коронавірусу "Дельта".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube