Довгий час політики досить непогані відносини, але цьому, схоже, настав кінець
В момент, коли ХАМАС атакував 7 жовтня Ізраїль, гарні стосунки між російським диктатором володимиром путіним та ізраїльським лідером Біньяміном Нетаніягу завершилися. "Тепле спілкування" між ними є наразі неможливим. А сам путін навіть не подзвонив в Єрусалим, аби особисто висловити слова співчуття.
Про це пише видання The Wall Street Journal. А йдеться тут навіть не стільки про путіна та Нетаніягу, скільки про тектонічні зрушення на Близькому Сході, зазначають журналісти.
Автори матеріалу нагадують, що досить довгий час між обома політиками зберігалися партнерські стосунки. Зокрема, після вторгнення до України путін опинився в ізоляції з боку західного світу - однак Нетаніягу в цьому плані виділявся.
Навіть коли російська агресія очевидно не вдалася, а сам російський диктатор почав зближення з Іраном (стратегічний противник Ізраїлю) - навіть тоді співпраця москви та Єрусалима залишалая на високому рівні. Обидва лідери регулярно підтримували зв'язок телефоном.
Більше того: за думкою журналістів, багато в чому через путіна Нетаніягу зайняв фактично нейтральну позицію щодо війни в Україні. Він не став допомогати нам зброєю та засобами ППО, хоча західні країні наполягали на цьому.
"Тепер, після смертоносної атаки підтримуваних Іраном бойовиків ХАМАС на Ізраїль, ці розмови (з путіним - ред.), схоже, припинилися", - пишуть автори WSJ.
Станом на зараз путін є одним з небагатьох світових лідерів, який не висловив Ізраїлю підтримку та співчуття. Принаймні, не зробив це особисто, подзвонивши Нетаніягу. В одному з недавніх виступів кремлівський диктатор торкався теми цього конфлікту - втім, традиційно чомусь звинуватив в усьому США.
Аналітики Wall Street Journal зазначають: в цьому контексті йдеться не стільки про особисті відносини путіна та Нетаніягу. Скоріше, мова про широкі тектонічні зрушення на Близькому Сході, які змінюють баланси та роль росії в цих процесах. І напад бойовиків-"хамасівців" на Ізраїль став просто свого роду тригером даних подій.
Так, в обмін на масовані поставки "шахедів" росія надала іранському режимові літаки Як-130, на яких навчалися іранські ВПС. Окрім цього, москва незабаром може продати Ірану винищувачі Су-35. А це, в свою чергу, може повністю змінити баланс повітряних сил в усьому регіоні, значно посиливши Тегеран.
Для кремля загалом нова війна на Близькому Сході є подарунком. Адже через це світ розпорошує свою увагу, відволікаючись від агресії в Україні. Це вигідно росії з усіх сторін.
Нарешті, з нападу ХАМАСу все сильніше та сильніше стирчать вуха росіян. Зокрема, частину фінансування терористи отримували з території рф. Йдеться про криптобіржу Garantex, з якої незадового до вторгнення бойовики вивели понад 93 мільйони доларів.
Окрім цього, є й інші факти участі москви в агресії проти Ізраїлю. Про це розповідають й самі "хамасівці", проливаючи світло на те, як рф допомогала готувати вторгнення 7 жовтня.
Як ми бачимо, своїми діями москва сама відвертає від себе Єрусалим. А регіон не без допомоги путіна стрімко йде до нової великої війни. Чи є в кремлівських керманичів якийсь план і чи бачать вони якесь світле майбутнє після всіх цих подій? Навряд чи. Скоріше, це просто реалізація стратегії створення хаосу та нестабільності усюди, куди тільки може дотягнутися знаменита "рука москви".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.