Більше 500 загиблих та зруйнована фортеця ЮНЕСКО: що відомо про наслідки потужного землетрусу у Туреччині та Сирії

У країні оголосили тривогу четвертого рівня, вона передбачає заклик про міжнародну допомогу

Більше 500 загиблих та зруйнована фортеця ЮНЕСКО: що відомо про наслідки потужного землетрусу у Туреччині та Сирії
Є припущення, що кількість жертв стрімко зросте в найближчі години

Кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії досягла 521, понад 3 тисячі людей отримали поранення. На місцях працюють рятувальники. Ліквідація наслідків стихії триває. 

Про це пише Anadolu. Внаслідок землетрусу магнітудою 7,4 з епіцентром у районі Пазарджик південно-східної турецької провінції Кахраманмараш, в десяти провінціях країни загинули 284 людини, не менше 2 383 - поранені. 

Президент Туреччини Реджепа Ердогана поінформували про наслідки землетрусу та перебіг пошуково-рятувальних робіт. Потужний землетрус у Туреччині відчули і в сусідніх країнах, у тому числі в Лівані, Кіпрі та Іраку. Найбільше підземні поштовхи відчули жителі Сирії. За останніми даними, 237 людей загинули, ще 639 - поранені.

Видання Hürriyet пише, що внаслідок землетрусу, який торкнувся 10 міст Кахраманмараша, стався вибух та пожежа на газопроводі в Топбогазі Кириханського району Хатая. У провінції Газіантеп землетрус пошкодив замок, який входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Як пише En Son Haber, пошкоджені бастіони на південному сході замку та смуги навколо нього.  

Землетрус частково зруйнував фортецю Газіантеп  
Землетрус частково зруйнував фортецю Газіантеп  

Реакція України

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття народу Туреччини та її лідеру Реджепу Ердогану через землетрус, який призвів до жертв. Він додав, що Україна готова допомогти Туреччині подолати наслідки стихії. 

"Я висловлюю свої співчуття президенту Ердогану, жителям Туреччини і сім’ям тих, хто загинув під час землетрусу, і бажаю якнайшвидшого одужання всім постраждалим. Ми готові надати необхідну допомогу для подолання наслідків стихії", - зазначив Зеленський.

Спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив, що посольство перевіряє, чи є українці серед постраждалих у Туреччині. Для допомоги на базі посольства відкрито дві "гарячі лінії": +90 539 550 98 98 та +90 312 442 15 93. Родичі в Україні можуть також звертатися на "гарячу лінію" МЗС: +380 44 238 15 88.

Що цьому передувало 

Внаслідок потужного землетрусу біля турецько-сирійського кордону, загинули люди, зруйновано багато будівель. Епіцентр землетрусу знаходився у провінції Газіантеп. Однак підземні поштовхи відчувалися у кількох країнах. 

Раніше ми писали, що на Криті стався сильний землетрус. Крім того, Німеччину сколихнув найсильніший з 2004 року землетрус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube