росіяни шукають винних в тому, що Лиман вже під українським стягом - Інститут вивчення війни

Читать на русском

У невдачах навколо Лимана звинувачують командувача Центральним військовим округом генерал-полковника Олександра Лапіна.

Читать на русском
росіяни шукають винних в тому, що Лиман вже під українським стягом - Інститут вивчення війни

У невдачах навколо Лимана звинувачують командувача Центральним військовим округом генерал-полковника Олександра Лапіна.

1 жовтня українські війська завдали росії ще однієї значної оперативної поразки та звільнили Лиман Донецької області. Аби уникнути "загрози оточення" російські війська почали відступ. Кремлівські пропагандисти нарікають, що поразка сталася через запізніло надіслане підкріплення.  

Підкріплення прибуло не вчасно, мобілізація - бюрократичний прорахунок, й в усьому винний командувач ЦВО. Замість визнання поразки, росіяни шукають крайнього, - пише Інститут вивчення війни. 

Хто крайній? 

Чеченський лідер Рамзан Кадиров, вочевидь, спустошений поразкою в Лимані, у всьому звинувачує лапіна - командувача Центральним військовим округом, та начальника російського Генштабу генерала армії валерія герасимова. Мовляв, нібито, перший не спромігся озброїти підрозділи, а другий приховував провали лапіна. 

"Лапін, відповідальний за «центральне» угруповання військ в Україні, не спромігся належним чином озброїти підрозділи, які діяли в районі Лимана, і переніс свій штаб далеко від лінії фронту. А начальник Генштабу генерал армії Валерій Герасимов приховував ці провали", -  Кадиров, передає ISW. 

Напади Кадирова набули значного розголосу в російському інформаційному просторі та свідчать про те, що розкол між російськими традиційними та нетрадиційними силами, ймовірно, зростає. 

З іншого боку, як повідомляє ISW, саме путін керував російськими командирами. Тоді поразку навколо Лиману можна вважати відступом на користь утримання окупованих територій на півдні України.

"Рішення - не зміцнювати вразливі лінії фронту Куп’янськ чи Лиман - майже напевно було прийнято путіним, а не військовим командуванням, і це свідчить про те, що Путін набагато більше дбає про утримання стратегічної території Херсонської та Запорізької областей, ніж про Луганську область", - вважають аналітики. 

Прокремлівські посіпаки висловили надію, що часткова мобілізація створить достатньо сил для відновлення наступальних операцій і відновлення ініціативи. А Кадиров закликав Росію продовжувати боротьбу за «звільнення» чотирьох анексованих територій усіма доступними засобами. Включаючи і ядерну зброю. 

Ядерну зброю?

Заклик Кадирова застосувати тактичну ядерну зброю, ймовірно, суперечить його вимогам продовжити «спеціальну військову операцію» з переведення більшої території України під контроль росії. Російська армія в її нинішньому стані майже напевно не спроможна діяти на полі ядерного бою, навіть якщо вона має необхідне обладнання та історично навчала свої підрозділи для цього. Хаотичне скупчення виснажених контрактників, наспіх мобілізованих резервістів, солдатів строкової служби та найманців, які нині складають сухопутні війська Росії, не могло функціонувати в ядерному середовищі. Таким чином, будь-які райони, уражені російською тактичною ядерною зброєю, будуть непрохідними для росіян, що, ймовірно, унеможливить просування Росії. Такі припущення є ще одним фактором, який зменшує ймовірність застосування росією тактичної ядерної зброї.

А що з ЗАЕС?

Після того як росіяни, 30 вересня, викрали генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова, найбільша в Європі атомна електростанція опинилася в небезпеці експлуатації. МАГАТЕ попросило Росію роз'яснити, що сталось з директором ЗАЕС, який несе  головну та виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку станції. 

Наразі всі реактори Запорізької АЕС зупинені, а охолодження забезпечується за рахунок підключення до української електромережі. 

Як пише ISW, росія, планує створити нову юридичну особу, аби передати їй контроль над станцією російській державній корпорації з атомної енергії «Росатом». Втілити свій задум в життя, окупаційна влада планує за два тижні та вже змушує українських працівників ЗАЕС підписувати контракти з "Росатомом". 

Нагадаємо, 30 вересня, 50 країн-учасниць Генеральної конференції МАГАТЕ підписали спільну заяву, у якій закликали Росію вивести війська з території ЗАЕС та припинити ядерний шантаж.

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.