Безоплатна юридична допомога для ветеранів, військових та членів їхніх родин: де можна отримати

В Україні все більше людей потребують юридичної підтримки

За безоплатною юридичною допомогою можна звернутися до фахівців Платформи прав людини
Фахівці допоможуть у розв’язанні найпоширеніших проблем

Кваліфіковані юристи України об’єдналися для надання фахової допомоги пораненим, ветеранам та членам сімей військовослужбовців. Фахівці допоможуть у розв’язанні найпоширеніших проблем, з якими стикаються військовослужбовці та члени їхніх родин.

За безоплатною юридичною допомогою можна звернутися до фахівців "Платформи прав людини". Це спільнота правозахисників і правозахисниць, яка працює над розвитком і становленням демократичного громадянського суспільства через забезпечення стандартів прав і свобод людини та їх захист ще з 2016 року.

А нещодавно відкрили новий напрямок – безоплатну юридичну допомогу військовим та членам їхніх родин. Адже, на думку правозахисників, чим довше виборюватиметься Перемога, тим більшій кількості людей потрібна буде юридична підтримка.

"Захистити тих, хто захищає нас. Ця ініціатива ППЛ виникла, щоб об’єднати кваліфікованих юристів для надання фахової допомоги пораненим, ветеранам і членам родин військовослужбовців. Ми готові надавати правовий захист військовослужбовцям. І це безоплатно", – зазначають автори проєкту.

З якими питаннями можна звернутися до юристів ППЛ?

Фахвці допомагають у розв’язанні найпоширеніших проблем, з якими стикаються військовослужбовці та члени їхніх родин. Зокрема:

  • виплати військовослужбовцям; медична допомога, ВЛК;
  • відпустки, переведення;
  • дострокове звільнення, звільнення в запас;
  • адміністративна та кримінальна відповідальність;
  • статус безвісти зниклих і полонених;
  • статус УБД;
  • статус сім’ї загиблого;
  • соціально-правові гарантії (пільги).

Отримати юридичну допомогу можна:

  • надіславши лист на пошту help@ppl.org.ua;
  • звернувшись через Facebook;
  • залишивши заявку в Telegram.

Пільги для військовослужбовців України

Українські військові та члени їхніх родин також мають право на отримання пільги на оплату комунальних послуг. Йдеться про оплату газу, електроенергії, опалення, квартирної плати, інших комунальних послуг. Знижка надається таким чином:

  • учасники бойових дій – 75 відсотків знижки;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни – 100 відсотків знижки;
  • члени сімей загиблих – 50 відсотків знижки.

Отримати таку пільгу можуть самі військові, дружина або чоловік військовослужбовця, а також непрацездатні родичі захисника (або утриманці). Для отримання таких пільг потрібно звернутися з відповідною заявою до Пенсійного фонду України.

Українські військові можуть отримати пільги на проїзд на громадський транспорт, забезпечення житлом, лікування тощо. Також українські захисники мають право на безкоштовне перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах з попереднього місця проживання. Йдеться про всі види транспорту, окрім повітряного. Ця пільга надається у випадку переведення або звільнення з військової служби.

Крім того, придбання проїзних документів для себе та членів родини військові можуть за 50-відсотковою знижкою. Це можливо при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом відповідно до закону для військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасників бойових дій та прирівняних до них осіб.

Також військові мають пільги по кредитним зобов'язанням. У захисників є право на нарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань перед банками, підприємствами тощо. Крім того, відсотки за користування кредитом для військовослужбовців, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації. В Україні також є пільги на оздоровлення для військових. Безоплатна кваліфікована допомога можлива у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Українські захисники також мають право на безкоштовну психологічну допомогу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube