«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
«В Моїм Серці» — поєднання хіп-хопу, урбан-культури та глибокої віри в краще майбутнє для України, яка метафорично втілена у треку в образі квітки, яка пробивається до сонця. Натхненням для пісні стала знакова композиція «Квітка» гурту «Океан Ельзи». Саме її фрагмент, випадково почутий Євгеном Філатовим у стрічці Instagram, ліг в основу нового синглу.
Близько 80 тисяч людей вийшли на вулиці Кишинева, аби підтримати уряд Маї Санду
У неділю, 21 травня, у Кишиневі десятки тисяч громадян Молдови вийшли на вулиці, аби засвідчити, що підтримують проєвропейський уряд Маї Санду та курс на євроінтеграцію. Акцію під назвою «Європейська Молдова» організувала влада.
Участь у масштабному мітинг на підтримку європейського курсу країни взяло від 75 до 80 тисяч людей, пише молдавська служба «Радіо свобода». Це дуже багато для країни, у якої 2,6 млн населення. Ймовірно, організатори самі не очікували такої кількості мітингувальників. За підсумками ухвалили резолюцію, у якій висловили бажання стати повноправними членами ЄС.
«Ми прийшли, щоб голосно, впевнено й гордо сказати — молдавани — європейці! Місце Молдови — у Європейському Союзі», — сказала Санду.
Свою промову президентка Мая Санду виголосила румунською, української, гагаузькою, болгарською та російською мовами. Кілька разів згадувала Україну та запевняла в підтримці нашої країни та звинуватила росію в тому, що вона 34 роки гальмує розвиток Молдови.
«Шлях приєднання до ЄС нелегкий, але ми його обрали, тому що ЄС є єдиним шансом для Молдови розвиватися, перестати бути на краю Європи й перестати жити під російським шантажем. Ми були стійкими протягом понад трьох десятиліть, показуючи, що можемо бути частиною ЄС, сподіваюся ми станемо часником союзу, упродовж наступних семи років», — заявила президентка Санду.
Мітинг, на якому була голова Європарламенту Роберта Мецола, відбувся напередодні саміту Європейської політичної спільноти в Кишиневі. Цей захід, ініціатором якого став президент Франції Емануель Макрон, має відбутися першого червня. На зустрічі Мая Санду планує заручитися підтримкою для початку переговорів про членство Молдови в ЄС.
Країна пережила важку зиму, коли росія використовувала енергетичний шантаж, аби повернути Молдову у свою орбіту. Проросійська опозиція, зокрема з партії «ШОР» та комуністи, намагалися використати невдоволення населення і за підтримки спецслужб кремля, скинути уряд Санду.
За зиму Кишинів зменшила свою залежність від російських енергоносіїв, повністю перейшовши на інші джерела природного газу. Уряд країни отримав похвалу від західних столиць за виконання програми реформ. Однак ситуація в країні поки що залишається нестабільною, зокрема й через анклав рф — Придністров’я.
Раніше ми писали про те, що заступник секретаря РНБО росії Дмитро Медвєдєв заявив, що Молдови не існує, бо її «продали Румунії». Ми також розповідали, чому в Молдові українським спортсменам не дали вийти на сцену з національним прапором.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.