Мистецкький витвір встановили у рамках Львівського тижня скульптури
На львівському вокзалі встановили скульптуру, що "символізує незламність духу українців", - без голови та рук. Дивне рішення є тимчасовим, скульптура знаходитиметься у фоє головного залізничного вокзалу Львова три тижні.
Дітище львівського митця Володимира Семківа під назвою "Прямостоячий" створена в 2018 році. Це металева постать чоловіка без верхніх кігцівок та голови, виготовлена з алюмінієвого сплаву та сталі. Мистецький витвір став привокзальною інсталяцією в рамках Львівського тижня скульптури, який відбудеться з 20 вересня по 11 жовтня. Про це повідомляє "Високий замок".
Куратори проєкту відзначають символізм цього твору, на їхню думку він якнайкраще втілює віру українців в майбутнє. Адже, мовляв, цей сталевий чоловік попри усілякі катаклізми продовжує вірити у майбутнє та йде вперед. Причому, з чого це видно - сказати важко.
"Хоча скульптура була створена задовго до широкомасштабного вторгнення, але нині актуальна - показує незламний дух українців, тверду віру в перемогу", - йдеться в концептуальному описі до інсталяції.
Щодо скульптури питань немає, їх скоріше викликають асоціації, про які йдеться. Нам відсилання - через образ обезголовленої металевої постаті - до незламності українського духу видалося, м'яко кажучи, невдалим. Можливо, асоціації зі стійкістю викликала назва роботи - "Прямостоячий" - та візуальне рішення металевого твору навряд чи провокує в уяві схожу образність.
Довідково, "Тиждень скульптури" цьогоріч відбудеться на понад десяти виставкових просторах, де будуть представлені більш ніж 300 скульптур, об’єктів та інсталяцій. Організаторами Львівського тижня скульптури 2023 є Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Артцентр "Я Галерея", Львівська національна академія мистецтв.
"З великим очікуванням всі дивляться на продовження гучних проєктів, а другий проєкт буде пов’язаний вже не з парковою структурою а він буде говорити про присутність мистецтва в конкретному шумному середовищі — на вулиці Тараса Шевченка. Ми всі розуміємо, що Тарас Шевченко перш за все ідентифікував себе як художник, тож ми запросили українських сучасних художників і скульпторів для того, щоб вони висловилися у форматі вулиці", - каже екс-гітарист гурту "Океан Ельзи", архітектор та куратор проєкту "Тиждень скульптури" Павло Гудімов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.