Без «червоних» дипломів і ЗНО з літератури: що змінилося у вищій освіті в Україні

Тепер українські школи і університети будуть працювати за новими правилами

Без «червоних» дипломів і ЗНО з літератури: що змінилося у вищій освіті в Україні

У новому і наступного року українську систему освіти чекають великі зміни. Вони торкнуться як і шкіл, так і університетів.

Детальніше про це розповість Інформатор .

Більше не буде «червоних» дипломів

Дипломи з відзнакою, які видавалися студентам з високою успішністю, з 2021 року не видаватимуться, про що говорить наказ Міністерства освіти № 1571 від 29 грудня 2020. Тепер в Україні можна буде отримати тільки диплом молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії, доктора наук, і, з нового, - доктора мистецтва.

Новий дизайн дипломів

У Міносвіти затвердили нові форми для дипломів доктора філософії, доктора мистецтв і доктора наук. Що стосується дипломів спеціаліста та молодшого спеціаліста, в графі «ступінь вищої освіти» буде вказуватися освітньо-кваліфікаційний рівень.

Також розробили форми додатка до диплома європейського зразка і зразок академічної довідки.

Школи і вузи матимуть електронні журнали

В грудні школи почали підключати до державної системи електронних класних журналів Electronic Journal. У ньому учні та їх батьки можуть побачити оцінки за предмети і статистику відвідуваності занять. Крім того, на початку січня Інститут освітньої аналітики почав роботу над впровадженням електронних журналів для вищих навчальних закладів.

Додаткові вимоги до вибору предметів на ЗНО

Тепер з'явиться окреме ЗНО з української мови і української мови та літератури. Раніше абітурієнти здавали українську мову і літературу як один іспит, а тепер зможуть обрати між двох варіантів. Щось з цього потрібно здати обов'язково.

Так, питання іспиту з української мови та літератури буде містити 24 завдання з української літератури та 39 - з української мови. Вони будуть закритих форм з вибором відповіді, на встановлення відповідності, і 4 завдання - з наданням письмової відповіді.

Сертифікаційна робота з української мови матиме 39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності, а також 1 завдання на надання розгорнутого письмової відповіді.

На додаток, обов'язковим предметом зробили математику - раніше замість неї можна було скласти іспит з історії України.

Один з предметів ЗНО можна буде здати платно

Школярам дозволять здати п'ять предметів ЗНО замість чотирьох, проте за додатковий іспит доведеться заплатити. Однак, ця можливість з'явиться тільки у 2022 році.

Нагадаємо, що в Україні 5 січня стартувала реєстрація на пробне ЗНО.Заявки приймаються до 19 січня. За перший тиждень на пробне ЗНО-2 021 зареєструвалися понад 13 тисяч осіб .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube