Війна закінчиться у 2025 році. Або її можна буде завершити мирними переговорами, або одна з воюючих сторін буде знищена
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Досконале поєднання – це історія справжнього кохання, яке гармонійно переплітає серця двох людей у нерозривний союз. Ця пісня створена для тих, хто цінує теплоту стосунків і силу єдності.
Тепер українські школи і університети будуть працювати за новими правилами
У новому і наступного року українську систему освіти чекають великі зміни. Вони торкнуться як і шкіл, так і університетів.
Детальніше про це розповість Інформатор .
Дипломи з відзнакою, які видавалися студентам з високою успішністю, з 2021 року не видаватимуться, про що говорить наказ Міністерства освіти № 1571 від 29 грудня 2020. Тепер в Україні можна буде отримати тільки диплом молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії, доктора наук, і, з нового, - доктора мистецтва.
У Міносвіти затвердили нові форми для дипломів доктора філософії, доктора мистецтв і доктора наук. Що стосується дипломів спеціаліста та молодшого спеціаліста, в графі «ступінь вищої освіти» буде вказуватися освітньо-кваліфікаційний рівень.
Також розробили форми додатка до диплома європейського зразка і зразок академічної довідки.
В грудні школи почали підключати до державної системи електронних класних журналів Electronic Journal. У ньому учні та їх батьки можуть побачити оцінки за предмети і статистику відвідуваності занять. Крім того, на початку січня Інститут освітньої аналітики почав роботу над впровадженням електронних журналів для вищих навчальних закладів.
Тепер з'явиться окреме ЗНО з української мови і української мови та літератури. Раніше абітурієнти здавали українську мову і літературу як один іспит, а тепер зможуть обрати між двох варіантів. Щось з цього потрібно здати обов'язково.
Так, питання іспиту з української мови та літератури буде містити 24 завдання з української літератури та 39 - з української мови. Вони будуть закритих форм з вибором відповіді, на встановлення відповідності, і 4 завдання - з наданням письмової відповіді.
Сертифікаційна робота з української мови матиме 39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності, а також 1 завдання на надання розгорнутого письмової відповіді.
На додаток, обов'язковим предметом зробили математику - раніше замість неї можна було скласти іспит з історії України.
Школярам дозволять здати п'ять предметів ЗНО замість чотирьох, проте за додатковий іспит доведеться заплатити. Однак, ця можливість з'явиться тільки у 2022 році.
Нагадаємо, що в Україні 5 січня стартувала реєстрація на пробне ЗНО.Заявки приймаються до 19 січня. За перший тиждень на пробне ЗНО-2 021 зареєструвалися понад 13 тисяч осіб .