Понад половина нелегальних АЗС зосереджено у Лівівській, Одеській, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях України
Майже 60% усіх нелегальних АЗС в Україні зосереджено у п’яти областях: Львівській, Одеській, Київській, Івано-Франківській і Дніпропетровській. Про це свідчать оновлені на травень 2025 року дані інтерактивної мапи PerevirAZS.info, яку веде Нафтогазова асоціація України (НАУ).Загальна кількість АЗС з ознаками нелегальної діяльності — 428 об’єктів.
Найбільше нелегальних АЗС зафіксовано:
Сукупно ці регіони охоплюють понад 56% усіх виявлених порушень, що свідчить про серйозну регіональну концентрацію проблеми. Перевірити, наскільки легально працює конкретна АЗС, можна завдяки інтерактивній мапі.
Президент НАУ Ярослав Старовойтенко наголосив, що тіньові гравці ринку реалізують контрафактне пальне, уникають оподаткування, виплачують зарплати «в конвертах» і грубо нехтують базовими нормами безпеки — як для працівників, так і для оточуючих. За рахунок цього вони пропонують пальне за цінами, подекуди нижчими за собівартість. Профільне об’єднання вже передало у Державну податкову службу інформацію про розташування нелегальних АЗС. Асоціація закликає або легалізувати діяльність, або припинити її, щоб підвищити безпеку українців.
Ознаки, що свідчать про порушення АЗС норм чинного законодавства:
Якщо Ви ідентифікували одне з вище зазначених порушень норм чинного законодавства на АЗС/АГЗП, ви можете:
Нафтогазова асоціація України — галузеве об’єднання, що представляє інтереси найбільших гравців нафтогазового ринку. На сьогодні до складу асоціації входять найбільші гуртові, роздрібні, видобувні й переробні підприємства, що представляють національний, міжнародний, приватний і державний бізнес. Серед них — WOG, ОККО, «Amic Україна», SOCAR, KLO, UPG, Orlen, «Паралель», «Укргазвидобування» й «Укрнафта».
Проект «Нафтогазової Асоціації України» «Карта нелегальних АЗС*» – це суспільна ініціатива, покликана навести порядок на ринку нафтопродуктів з метою захисту інтересів держави, громадян та чесного бізнесу. Подібні проекти реалізовано в ряді європейських країн, для привернення уваги суспільства та ЗМІ до цієї соціально важливої проблеми, а також допомоги правоохоронним органам у виявленні незаконного бізнесу. Водночас карта є механізмом громадського контролю за роботою силовиків, оскільки є всі підстави стверджувати, що значна кількість нелегальних заправок працює з їх допомогою та під їх прикриттям.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.