Байдена намагаються змусити завдати удару по іранським угрупованням після атак на військові бази США - WP

Президент США збалансовує захист американських військ та ризик бути втягнутим у ще більший конфлікт

Джо Байден
Американський лідер роздумує над наслідками можливого удару ЗС США на Близькому Сході

Президент США Джо Байден розглядає можливість удару по близькосхідних угрупованнях, які нібито пов'язані з Іраном. Таку відповідь США виношує на атаки по військових базах США в Сирії та Іраку. Відомо, що американський лідер стикається з дедалі більшим тиском щодо відповіді на ці удари.

Про це повідомила газета The Washington Post із посиланням на джерела. Поки що Байден зважує аргументи "за" і "проти" кроку у відповідь, побоюючись ескалації конфлікту, вказують джерела газети. Як повідомив співрозмовник з адміністрації президента, хоча "нічого не змінилося в прерогативах" щодо захисту військовослужбовців, влада США враховує, що на тлі палестино-ізраїльського конфлікту набули чинності й інші фактори, тому необхідно "залишатися в курсі того, що відбувається в регіоні". На думку колишнього голови Центрального командування ЗС США Джозефа Вотела, після відправлення до регіону додаткових сил і техніки США "мають прямо реагувати на погрози для своїх військ".

"Я думаю, що ми знаходимося на тому етапі, коли ми, ймовірно, можемо і повинні [відреагувати на атаки на американських військових на Близькому Сході]", - наводить газета слова Вотела. 

У свою чергу, законодавець від штату Массачусетс Сет Моултон заявив виданню, що певні сили на Близькому Сході "хочуть війни". Проте у зв'язку із загостренням у регіоні йому здаються нерозумними заяви, які можуть призвести до ескалації та втягнути США у військові дії.

На думку експерта Фонду захисту демократії Бредлі Боумана, якщо США не дадуть відповіді на атаки на свої сили на Близькому Сході, то нападів стане ще більше. Тому необхідно завдати авіаудару по бойовикам у Сирії.

Що відомо про удари проксі-груп по військовим базам США

Відомо, що 19 жовтня безпілотники атакували військову базу Аль-Танф у південно-східній Сирії, яку американці використовували проти бойовиків "Ісламської держави". У той же день єменські бойовики-хусити, яких теж підтримує Тегеран, обстріляли ракетами військовий корабель США "Карні".

У неділю, 22 жовтня, Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що ймовірність розширення конфлікту на Близькому Сході зростає. І Вашингтон готовий відповісти, якщо американські війська стануть ціллю терористів.

В понеділок, 23 жовтня, Білий Дім заявив, що Іран "активно сприяв" ракетним атакам і ударам безпілотників своїх проксі-груп на військові бази США в Іраку та Сирії. Президент Байден наказав Міністерству оборони підготуватися до нових заходів і відповісти належним чином. Речник Білого дому Джон Кірбі заявив, що США не залишать без відповіді загрози своїм інтересам у регіоні.

Вночі 24 жовтня бойовики руху "Ісламський опір" заявили про нові атаки дронами-камікадзе на військові бази США в Сирії. За їх даними, бази США були успішно вражені, зафіксовані прямі влучання. 

За даними Пентагону, військові бази Сполучених Штатів зазнали понад 10 атак на території Іраку, три рази - на території Сирії. Це відбулось в період з 17 по 24 жовтня, після загострення в Ізраїлі. За даними NBC News, внаслідок атаки отримали поранення близько двадцяти військовослужбовців, крім того — одна людина померла від природних причин. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube