Загальний устрій світу останніх 50 років "видихнувся", вважає Байден
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден заявив, що наразі людство потребує "новий світовий порядок". Загальний устрій світу останніх 50 років "видихнувся", тож він має бути оновлений. А США здатні це зробити, як ніхто інший.
Про це американський лідер сказав під час передвиборчої зустрічі у Вашингтоні 20 жовтня. Повний текст промови Байдена розміщений на сайті Білого дому.
Так, за словами президента США, наразі у світі вирішується доля наступних десятиліть. Людство перебуває на "переломному моменті історії". А від дій сьогоднішніх політиків залежатиме, яким чином виглядатимуть майбутні 40-50 років.
Той світоустрій, що склався на планеті після Другої світової війни, "видихнувся". Тож його треба оновити, і Сполучені Штати можуть це зробити.
"Ми жили в післявоєнний період протягом 50 років, і це працювало дуже добре, однак це як би видохлося. Потрібен новий - новий світовий порядок в якомусь сенсі, подібний тому, який був", - сказав президент США.
Окремо Байден згадав і Україну. За його словами, якщо Вашингтон припинить допомогу нашій державі, то росія здобуде перемогу. Цього допустити не можна.
"Якщо ми (США - ред.) підемо, то вони, Україна... Я маю на увазі росію - переможуть. Росія заявила, що протягом п'яти днів, якщо Сполучені Штати не підтримають Україну, вони зазнають поразки. Мабуть, так і буде, бо решта світу цього не витримає, не витримає — причина цього ми. Не я, а Сполучені Штати Америки є причиною лідерства у світі. Ми – найважливіша нація", - зазначив Байден.
То про що ж взагалі казав американський лідер? Власне, його промову слід розглядати в електоральному ключі. Вже очевидно, що на наступних виборах президента США опоненти Байдена (скоріше за все, це буде Трамп) качатимуть тему внутрішніх проблем Америки. Це те, на чому республіканці акцентували й під час кількох попередніх кампаній. В свою чергу, демократи на чолі з чинним головою Білого дому концентруватимуться на глобальній проблематиці та світовому геополітичному лідерстві США.
А воно, це саме лідерство, оформилося за підсумками "ялтинської конференції" 1945 року, коли Вашингтон очолив весь західний блок. Остаточно ж лідерство США стало глобальним в 1991 році, коли розвалився останній на той момент геополітичний полюс у вигляді Радянського Союзу.
Наразі Америка все ще зберігає провідну роль у світі. Однак безглуздо ігнорувати факт того, що Китай вже фактично став другим світовим глобальним полюсом, при цьому явно антагоністичним США. Свій виклик американському лідерству як мінімум в Європі кинула й росія, здійснивши широкомасштабну збройну агресію проти України. Деякі стратегічні прорахунки змусили Штати поступитися в Центральній Азії (Афганістан) та на Близькому Сході (Ірак, Лівія). Наразі під сумнів силу та політичне лідерство Америки ставить Іран і та ж росія руками ХАМАСу в Ізраїлі.
Таких прикладів можна назвати ще чимало. Тож не дивлячись на те, що США упевнено зберігають своє технологічне та економічне лідерство, їхню гегемонію вже намагаються "підштовхувати" інші гравці, перш за все "червоний" Китай. І коли Байден каже про "новий світовий порядок" на чолі з США, він апелює до тих виборців, які хочуть повернути часи повної та безперечної влади Америки в світі - не більше й не менше. Навряд чи тут варто шукати інші підтексти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.