У США розвідка попереджає 100 країн світу про російське втручання у вибори

Росіяни зображують вибори як недосконалі, а уряди, що прийшли до влади у результаті, як нелегітимні

розвідка США
Росія використовує як відкриті, так і приховані засоби впливу

У п’ятницю, 20 жовтня, у США поділилися зі 100 країнами доповіддю розвідки. У якій стверджується, що росія втручалася у демократичні вибори по всьому світу. Вона робитиме це і надалі.

Про те, що розвідка Сполучених Штатів попереджає 100 країн світу про російське втручання у вибори пише Reuters. У звіті, опублікованому 20 жовтня, міститься висновок, що Москва використовує шпигунів, соціальні мережі та державні ЗМІ, щоб підірвати довіру громадськості до чесності виборів.

Представник Державного департаменту США в анонімній розмові з журналістами заявив, що росія посилила свою дезінформаційну кампанію навколо виборів у США 2020 року та пандемії COVID-19. Це призвело до подальших зусиль щодо втручання у виборчий процес.

"Це глобальне явище. Наша інформація свідчить про те, що високопоставлені російські урядовці, включно з Кремлем, бачать цінність такого типу операцій впливу і вважають їх ефективними", - йдеться у звіті.

Оприлюднення цієї інформації відбувається на тлі високої напруженості у відносинах між Сполученими Штатами та росією через конфлікт в Україні та з інших питань. У середу, 18 жовтня, Державний департамент надіслав оцінку більш ніж 100 посольствам США в Америці, Європі, Азії та Африці. За словами представника Держдепартаменту, документ призначений для розповсюдження серед урядів країн демократії.

"Успіх породжує більше, і ми безумовно розглядаємо вибори в США як каталізатор", - сказав чиновник.

Крім того, посадовець повідомив, що Вашингтон поінформував уряди країн-реципієнтів у приватному порядку. Він розповсюдив оцінку як засіб підготовки до майбутніх виборів у наступному році.

Звіт є новим способом Вашингтона боротися зі спробами Москви викликати нестабільність у демократичних країнах. Росіяни зображують вибори як недосконалі, а уряди, що прийшли до влади у результаті, як нелегітимні.

Деталі та висновки звіту

У звіті визнається, що США також вразливі до цієї загрози. Повідомляється, що американська розвідка виявила, що російські шпигуни поширювали і збільшували інформацію, щоб послабити довіру громадськості до виборів у США у 2020 році.

Зокрема, Джо Байден, демократ, переміг свого опонента-республіканця Дональда Трампа на президентських виборах 2020 року. Трамп неправдиво заявив, що програв через фальсифікації, і відмовився визнати результати.

З 2020 по 2022 рік росія провела скоординовані операції зі зниження довіри громадськості до щонайменше 11 виборів у дев'яти демократичних країнах. Це відбувалось включно зі Сполученими Штатами.

У доповіді також зазначено, що 17 інших країн стали мішенню для менш інтенсивних заходів, але, які конкретно були атаковані у виданні не назвали. Згідно зі звітом, росія використовує як відкриті, так і приховані засоби, такі як мережі впливу та довірені особи, які контролюються російськими спецслужбами.

Наприклад, у звіті йдеться про те, що фсб росії таємно втручалася у роботу виборчих комісій, влаштовувала демонстрації у день виборів. Вона також перешкоджала міжнародному голосуванню на виборах 2020 року у неназваній європейській державі.

За даними ЗМІ, росія використовувала платформи соціальних мереж і проксі-сайти, щоб посіяти сумніви в чесності виборів. ЗМІ звинуватили росію як головного злочинця у підготовці та реалізації схем, спрямованих на підрив довіри громадськості до виборчого процесу та результатів виборів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube