Він вважає, що такий крок може призвести до жахливих наслідків
Президент США Джозеф Байден оцінив ризики ядерного удару по Україні. Він вважає, що російський диктатор володимир путін не піде на цей крок. Міноборони його країни розробило план дій на випадок, якщо цей сценарій стане реальністю.
Про це він заявив у інтерв'ю CNN. Однак Байден відмовився розголошувати будь-які деталі.
"Я не думаю, що він це зробить", - відповів Байден на запитання, чи путін застосує тактичну ядерну зброю проти України.
Він додав, що вважає безвідповідальним з його боку як світового лідера однієї з найбільших ядерних держав світу, говорити про те, що він може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні. За словами американського президента, що погрози путіна мають дестабілізуючий ефект, і попередив про можливі помилки в судженнях, які можуть виникнути.
"Все, що я хотів сказати, це те, що це може призвести до жахливих наслідків. І не тому, що хтось має намір перетворити це на світову війну чи щось інше. Після того, як ви застосуєте ядерну зброю, помилки, які можуть бути допущені, прорахунки невідомо, що може статися", - застеріг лідер США.
Байден відмовився розкривати подробиці, якою буде відповідь США у випадку, якщо путін піде на такий крок. Однак він запевнив, що Міністерство оборони заздалегідь розробило план дій на випадок, якщо цей сценарій реалізується.
"У нас було обговорення з цього приводу. Але з мого боку було б безвідповідально говорити, що б ми зробили, а що ні
На питання, чи просив він у Пентагону розрахувати дії на такий випадок, Байден відповів: "Пентагон не треба було просити". Він додав, що путін помилково вірив, що українці підкоряться російському вторгненню.
21 вересня російський диктатор володимир путін оголосив про часткову мобілізацію. Також він заявив, що країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова "використати всі наявні в себе засоби". За його словами, це не блеф. Він заявив, що ті, хто веде ядерний шантаж проти рф, повинні пам'ятати, що роза вітрів може розвернутися в їхню сторону. Згодом президент України Володимир Зеленський змінив позицію щодо "ядерних" погроз путіна. Вони включають не лише безпосередній ядерний удар — прямим ядерним шантажем є російська окупація Запорізької АЕС в Енергодарі, яку росіяни обстрілюють.
У дев'яти держав світу є ядерна зброя — Сполучені Штати, росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея. Станом на початок 2022 року аналітики нарахували 12 705 ядерних боєголовок, з них 9 440 – активні та потенційно готові до використання у військових цілях. Решта – відносяться до збережених або резервних боєголовок, які потребують певної підготовки (наприклад, транспортування та завантаження на пускові установки), перш ніж їх можна буде розгорнути. росія та США разом володіють понад 90% усієї ядерної зброї. Інші сім держав з ядерною зброєю або розробляють або розгортають нові системи зброї, або оголосили про свій намір зробити це.
Раніше ми писали, що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії. Також розповідали про симптоми, алгоритм дій та евакуація із зони ураження при хімічній атаці. Яка хімічна небезпека для українських військових існує на фронті — читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.