Байден погодився на посилення імміграційної політики, щоб забезпечити допомогу Україні - WSJ

Читать на русском

Білий дім розробляє імміграційну угоду, яка обмежить можливість мігрантів просити притулку на південному кордоні

Читать на русском
Джо Байден
Байден пішов на угоду в обмін на нову військову допомогу Україні та Ізраїлю

Білий дім розробляє імміграційну угоду, яка обмежить можливість мігрантів просити притулку на південному кордоні

Президент США Джо Байден згодився на зміни в імміграційній політиці для уникнення критики і надання допомоги Україні. Однак вже зараз обговорюється, що ця угода може постати перед труднощами, оскільки республіканці в Палаті представників висувають ще жорсткіші вимоги. В умовах зростаючого політичного тиску Байден повторив радникам, що його головним пріоритетом є стрімке падіння міграції, він також погодився з певними заходами, вжитими експрезидентом США Дональдом Трампом.

Як повідомляє The Wall Street Journal, Білий дім розробляє імміграційну угоду, яка обмежить можливість мігрантів просити притулку на південному кордоні. Угода, яка розглядається в обмін на нову військову допомогу Україні та Ізраїлю, зустрічає труднощі через жорсткі вимоги республіканців в Палаті представників.

Повідомляється, що Байден готовий до переговорів з республіканцями, вказуючи на готовність зробити поступки у питаннях імміграції та забезпечити фінансування для України та Ізраїлю. Білий дім стверджує, що пропонує найбільше за останні десятиліття щодо розширення законних шляхів та розв’язання проблеми нелегальної міграції.

Водночас президент США визнає недоліки імміграційної системи та шукає двопартійну угоду щодо кордонів і ефективних реформ. Незважаючи на своє незадоволення ідеєю повернення політики Remain to Mexico (американська программа іміграції, за якою мігранти повинні були залишатися у Мексиці під час розгляду своїх справ - ред.). Байден висловив підтримку безпеці мігрантів і виступив проти широкомасштабних рейдів на робочих місцях та затримання сімей на кордоні. За певних умов, він погоджується з заходами, запропонованими експрезидентом Трампом, визнаючи необхідність стрімкого зменшення міграції.

"Як сказав президент, наша імміграційна система зламана, і саме тому його адміністрація працює над пошуком двопартійної угоди щодо фінансування кордонів і політики, яка забезпечить ефективні та значущі реформи", - сказав представник Білого дому.

Чому у США заблокували допомогу Україні

Наприкінці грудня, а саме 27 числа, США оголосили про останній пакет військової допомоги Україні у розмірі $250 млн. У ньому містились набої, боєприпаси для засобів ППО, РСЗВ HIMARS, артилерії. Окремі позиції відводились під постачання технічного та медичного обладнання.

Нагадаємо, що 6 грудня законопроєкт щодо фінансування допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму приблизно $106 млрд не пройшов процедурного голосування в Сенаті США через вимоги республіканців щодо посилення міграційної політики. У Пентагоні відповіли, що на допомогу Україні залишилось близько 5,9 млрд доларів. Втім, без додаткового фінансування відомство може досягти межі, коли не зможе зберігати нинішній рівень підтримки.

Перед голосуванням президент Байден закликав Конгрес терміново прийняти пакет допомоги для України, наголошуючи, що це необхідно для уникнення військового протистояння з росією. Відмову республіканської партії у голосуванні за допомогу Україні президент Байден назвав "політичним шантажем" і додав, що наслідки можуть бути значними. Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі також попереджає, що наслідки цього рішення будуть надто високими - за це доведеться платити кров'ю американців. На його думку, президент рф володимир путін розраховує на те, що США припинять підтримку України і це стане для нього великим подарунком. Кірбі переконаний, що якщо путін завоює Україну, то опиниться на порозі НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.