Джонсон порівняв ситуацію в Україні з Афганістаном
У середу, 17 січня, спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що питання про надання подальшої фінансової допомоги Україні має розглядатися після вирішення кризи на кордоні з Мексикою. Виступаючи на брифінгу на Капітолійському пагорбі, він наголосив на необхідності отримання відповідей на важливі питання щодо кінцевої мети та стратегії допомоги Україні, а також звітності за витрати на оборонні потреби країни.
"Ми повинні бути впевнені, що Україна не стане черговим Афганістаном. Ви бачите, як багато американців чухають потилицю і ставлять справжні запитання про те, чому це (асигнування коштів для Києва, - ред.) має тривати без наявності належних відповідей. Тож я буду їх домагатися", - заявив спікер.
Джонсон порівняв ситуацію в Україні з Афганістаном, зазначивши, що багато американців ставлять під сумнів доцільність тривалої підтримки без чітких відповідей на їхні запитання. Він заявив про свій намір вимагати знати усю інформацію.
"Кордон, кордон, кордон. Ми маємо подбати про наш дім, маємо убезпечити наш кордон (із Мексикою. - ред.) перед тим, як говорити про щось інше. Я говорив про це з першого дня і буду говорити про це надалі. І я впевнений, що ми повинні доносити цей меседж до американського народу. Минулого четверга я провів телефонні переговори з президентом і маю намір зустрітися з ним особисто, щоб донести йому цю позицію", - каже Джонсон.
Спікер також підкреслив, що до розгляду питання фінансової допомоги Україні слід чітко визначити пріоритет урегулювання кризи з нелегальними мігрантами на кордоні США з Мексикою. Він повідомив про свої переговори та майбутні зустрічі з президентом США Джо Байденом для обговорення цієї позиції.
Раніше президент США Джо Байден ініціював переговори у Білому домі з лідерами Конгресу. Американський лідер хоче остаточно розв'язати питання виділення допомоги Україні від Сполучених Штатів. Буде розглядатись питання укладання угоди та компромісів на які готові піти політики з обох сторін.
Серед іншого, Білий дім запросив лідера більшості в Сенаті Чака Шумера, лідера меншості Мітча Макконнелла, спікера Палати представників Майка Джонсона, а також лідера меншості в Палаті представників Хакіма Джеффріса. На порядку денному є розгляд пропозиції Байдена про виділення коштів на підтримку України, Ізраїлю, Тайваню, а також на питання прикордонної безпеки. Загальна сума цього пакету допомоги сягає 100 мільярдів доларів.
У виданні відзначили, що попередні місяці парламентарі активно обговорювали можливість укладення двопартійної угоди щодо обмежень в імміграційній та прикордонній політиці. Проте, жодної спільної угоди сторони так і не досягнули. Зустріч має відбутись у середу. На ній будуть присутні керівники ключових комітетів, зокрема тих, які відповідають за асигнування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.