Сі Цзіньпін активізує зусилля, щоб показати себе як миротворця, а Джо Байден може укласти з ним угоду, щоб закріпити свою зовнішньополітичну спадщину перед тим, які піти у відставку
Видання Bloomberg відзначає небувалий сплеск активності китайського лідера Сі Цзіньпіна, який усіляко активізує зусилля, щоб показати себе світу як великого миротворця. Своїми останніми діями та заявами він демонструє, що хоче покласти край війні в Україні. Сі прагне отримати більш значну дипломатичну роль у цьому процесі, а президент США Джо Байден, можливо, піде з ним на угоду.
Аналітики Bloomberg зазначають, що Київ і Європа готуються до різкої зміни зовнішньої політики з боку свого найважливішого союзника - США. Адже вибори може виграти Дональд Трамп, який пообіцяв покласти край війні в Україні упродовж 24 годин, і є певна невизначеність, що він робитиме. Водночас Сі Цзіньпін відчув момент і вийшов на арену як "миротворець №1".
Китай минулого тижня прийняв першого високопосадовця з України з початку повномасштабної війни у 2022 році - міністра закордонних справ Кулебу. Після зустрічі з ним глава МЗС Ван Ї сказав, що обидві сторони сигналізують про готовність до переговорів. Далі Пекін продовжив цю роботу, направивши свого спеціального посланця Лі Хуея до Бразилії, Південної Африки та Індонезії, щоб "створити умови для відновлення мирних переговорів". Це країни, які також утрималися від запровадження санкцій проти Росії.
Агентство пише, що сплеск активності свідчить про прагнення Сі отримати більш значну дипломатичну роль на міжнародній арені. Насправді Китай не змінив позицію, але бачить можливість заявити про себе як про сильнішого гравця.
Видання цитує Олександра Габуєва, директора Євразійського центру Карнегі в Росії, який стверджує, що "Пекін хоче отримати свою частку успіху і позиціювати себе так, щоб грати конструктивну роль і бути відзначеним за це".
Водночас видання вважає, що Джо Байден може спробувати укласти угоду і Сі, щоб закріпити свою зовнішньополітичну спадщину. Адже він піде у відставку і віддасть крісло президента іншій людині. І, якщо захоче залишитись в історії як політик, який поклав край війні в Україні або принаймні розпочав процес мирних переговорів, то може на це погодитись.
Раніше Високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики й політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що війну в Україні може легко зупинити Китай. На його думку, Пекіну достатньо використати свій вплив на Москву і перестати її підтримувати, щоб війна зупинилась. Китаю варто підтримувати мирну пропозицію України щодо того, як припинити війну. Але найголовніше - не потрібно допомагати Росії із технікою, тоді її легше буде здолати.
Нагадаємо, під час саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС) в Астані, китайський лідер Сі Цзіньпін підтвердив позицію Пекіна щодо України. Він запевнив, що Китай має намір продовжувати сприяння політичному врегулюванню "кризи в Україні" - за його висловом.
Як писав Інформатор, У США вважають, що Росія передає Китаю зразки зброї, які вона здобуває на фронті в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.