Багатогодинне слухання і сутички активістів: як проходить суд над Медведчуком у Києві

Читать на русском

Віктора Медведчука підозрюють у державній зраді та сепаратизмі

Читать на русском
Багатогодинне слухання і сутички активістів: як проходить суд над Медведчуком у Києві

Віктора Медведчука підозрюють у державній зраді та сепаратизмі

З 11 травня лідер партії ОПЗЖ Віктор Медведчук отримав статус "підозрюваного" - йому вручили повідомлення про підозру у державній зраді та сепаратизмі. Зазначимо, що до Офісу прокурора напередодні нардеп прийшов сам. Крім того, йому вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зазначимо, що підозри підписали відповідно до статей ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.3 ст.15 та ч.1 ст.438 (замах на розграбування національних ресурсів в українському Криму) КК України. Медведчуку загрожує до 15 років в'язниці, - повідомляє Інформатор.Генпрокурор Ірина Венедиктова підкреслила,що слідчі у цій справі обробили величезну кількість даних. Детальніше про це ми писали тут .

Засідання Печерського суду з розгляду клопотання про обрання лідерові ОПЗЖ запобіжного заходу проходить у четвер - 13 травня. Воно тривало кілька годин, тому нижче ми тезисно виклали суть того, що відбувається. Нагадаємо, прокуратура наполягала на утриманні під вартою, а в разі застави поставили "цінник" в 300 млн 930 тис гривень. До слова, Медведчук відповів, що така сума в нього є, але тому як його рахунки заблоковані незаконним рішенням РНБО, гроші від нього не приймуть, тому він "буде думати", як вирішити це питання.

На початку судового засідання сторона Медведчука передала на розгляд клопотання про передавання лідера ОПЗЖ на поруки. Суд відхилив. Крім того, адвокати нардепа наполягали на розгляді можливості пом'якшення запобіжного заходу. Прокуратура ж наполягала на його арешті до 10 липня 2021 року. 

Після виступу сторони обвинувачення, Медведчук взяв слово. Він згадав, що повідомлення про підозру було вручено не належним чином, і він не отримував його 11 травня, тому не може вважатися підозрюваним з цього часу. Після сказав, що дійсно виступає проти політичного курсу чинної влади. Як аргумент навів результати соц. досліджень, з яких, зі слів нардепа, видно, що більша частина населення з ним солідарна. 

Крім того, захист Медведчука назвав звинувачення прокурорів "повністю неконкретним". Зокрема, мова зайшла про "невстановлених осіб", яких згадували як спільників Медведчука.

"Звідки вони (прокурори - ред.) знають, що це громадяни РФ і представники російської влади, якщо вони невстановлені?", - кажуть адвокати. 

Захист наполягає на тому, щоб суд в принципі не обирав ніякого запобіжного заходу, оскільки, зі слів, є велика кількість порушень з боку прокуратури і відсутність виразного обґрунтування передбачуваної варти. Як сказав один з адвокатів під час виступу, ця вимога базується на тому, що Медведчук може виїхати з країни і тому що подібна санкція згодом має на увазі тривалий термін ув'язнення. 

Весь цей час під будівлею Печерського суду стоять сотні людей - журналісти, активісти та небайдужі до ситуації громадяни. Серйозних сутичок і бійок не було. Єдине, в якийсь момент перед головним входом розгорнули плакат з написом "Медведчук підарешт", після чого кілька людей намагалися прорватися до будівлі суду. Оскільки на місці чергують підрозділи поліції, всі досить швидко заспокоїлися. Співробітники поліції діалогу попросили активістів прибрати провокаційний плакат і були почуті.

 

Багатогодинне слухання і сутички активістів: як проходить суд над Медведчуком у Києві 1

З початку судового засідання пройшло більше 5-ти годин - суддя заслуховує сторони та розглядає подані клопотання. Складно сказати, коли справа підійде до логічного завершення, тому стежте за новинами на сайті. 

 Нагадаємо, все почалося з того, що Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко потрапили до санкційного списку  осіб РНБО. Санкції запровадили терміном на 3 роки.Більш того, телеканали кума Путіна - "112 Україна", NewsOne, ZIK - припинили мовлення і будуть заблоковані у найближчі 5 років, при цьому більшість українців підтримали таке рішення влади. 

Пізніше СБУ оприлюднила записи розмови нібито колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова і народного депутата Віктора Медведчука. Їх залучили до кримінального провадження. Леонід Кравчук заявив,що подібний стан речей міг стати причиною загострення ситуації на Донбасі, що потім фактично підтвердив і Президент Зеленський.

Весь цей час Медведчук намагався оскаржити президентський указ, але безуспішно. В офісах його організації один за іншим проходили обшуки - розслідування проводилося в рамках кримінальної справи про  державну зраду, службове підроблення та замах на територіальну цілісність і недоторканність України. Пізніше Медведчук заявив, що не буде переховуватися від слідства і знаходиться в Україні, і додав, що нічого протизаконного в ході обшуків правоохоронці не знайшли.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.