"Бачимо позитивні моменти". Омбудсмен розповів про новий канал, який дозволяє повертати до України викрадених дітей

Читать на русском

Україна напряму не спілкується з представниками російської федерації

Читать на русском
Лубінець про повернення дітей до України
Лубінець розповів про повернення викрадених українських дітей

Україна напряму не спілкується з представниками російської федерації

Україні вдається повертати дітей, яких незаконно депортували до росії. У цьому допомагає посередник. Завдяки йому вдалося повернути додому двох дівчаток і хлопчика.  

Про це на конференції "UA війна. Недоспівана колискова" сказав Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє наш кореспондент. За словами омбудсмена, багато організацій та низка омбудсменів пропонують свою допомогу в питанні повернення українських дітей. 

"Багато деталей розкрити не можу, але дійсно у нас з'явились нові ініціативи з боку однієї міжнародної організації та низки омбудсменів. Вони запропонували свою допомогу в питанні повернення українських дітей", - розповів Лубінець. 

Лубінець під час виступу на конференції "UA війна. Недоспівана колискова"
Лубінець під час виступу на конференції "UA війна. Недоспівана колискова"

Лубінець та Офіс Уповноваженого ВР з прав людини займалися процесом поверненням трьох дітей. Це 6-річна Анна-Марія з Маріуполя, 14-річна дівчинка Власова мама якої виступила на спеціальному засіданні Радбезу ООН та 12-річний хлопчик. 

"Ці три дитини повернулись завдяки новому каналу, який у нас з'явився. Ми напряму не спілкуємось з представниками російської федерації. Бачимо позитивні моменти, ми повертаємо дітей. Деталі наразі не розкриваємо. Хочемо, щоб цей посередник допоміг нам повернути велику кількість українських дітей і саме зараз він над цим працює", - додав Лубінець. 

 

Відкриття центру захисту прав дитини

31 травня Зеленський узяв участь у відкритті центру захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам росії проти українських дітей. Він оглянув дитячий куточок для дозвілля, а також приміщення, де фахівці центру працюють за моделлю "Барнахус" (Barnahus). Це міжвідомчий центр для дітей, котрі стали жертвами злочинів чи були їхніми свідками, де відповідні фахівці можуть отримати інформацію від дітей та їхніх родин, провести медичне обстеження, зокрема з криміналістичною метою, і надати необхідну терапевтичну допомогу. 

"Перший крок зроблено, 371 дитина вдома, в Україні. Зробимо усе, щоб повернути всіх, і, напевне, головний сенс – у назві програми Bring Kids Back UA. Я відверто нам цього бажаю – повернути всіх дітей додому, в Україну, і цілковито підтримую цю програму. Хочеться повернути дітей якнайшвидше. Це найважливіше", – сказав Зеленський.

План дій Bring Kids Back UA об’єднує зусилля державних органів України, міжнародних, громадських організацій та небайдужих громадян, які готові працювати для того, щоб повернути на батьківщину всіх незаконно депортованих українських дітей. Багато іноземних партнерів України також уже заявили про свою підтримку й готовність допомагати в захисті прав юних українських громадян. Блоки, з яких складається план Bring Kids Back UA. Зокрема, це:

  • повернення депортованих росією українських дітей;
  • розвиток сімейних форм виховання;
  • реінтеграція дітей, повернутих із рф, організація їх соціалізації та освітні ініціативи;
  • порятунок і захист дітей України;
  • фіксація злочинів та притягнення рф до відповідальності;
  • міжпарламентська взаємодія;
  • комунікація й публічні заходи та розвиток інфраструктури сімейного виховання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.