Поки що не всі вірмени готові припинити чинити опір
Азербайджанська влада обіцяє амністувати карабаських вірмен, які складуть зброю. Про це стало відомо 22 вересня. Зараз деякі карабаські військові підрозділи відмовились це робити, і тому продовжують супротив військам Баку. Однак азербайджанські чиновники кажуть, що готові пробачити усім, хто піде на поступки.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на радника азербайджанського президента Хікмета Гаджиєва. Через те, що у військових операціях на Нагірному Карабасі було залучено багато етнічних вірмен, у них виникає недовіра до нової влади, адже їх зможуть переслідувати та влаштовувати суд за їх дії у минулому проти військових Азербайджану.
"Навіть для колишніх військових і комбатантів, якщо їх можна так класифікувати, навіть для них ми передбачаємо амністію або натякаємо на амністію", – сказав Гаджиєв.
Зазначається, що після того, як влада Азербайджану оголосила Нагірний Карабах своєю територією, вірмени в Нагірному Карабаху заявили, що вони потребують гарантій безпеки. Тільки тоді вони складуть зброю та припинять опір. Чиновник пообіцяв, що права вірмен Карабаху будуть дотримані в рамках їхньої інтеграції до Азербайджану.
Гаджиєв заявив, що зараз влада фіксує деякі окремі армійські групи та офіцерів з частини вірмен у Карабасі, які йдуть до лісу, аби в майбутньому чинити збройний супротив армійським частинам Азербайджану. Проте, за словами чиновника, він не вважає, що це найбільша проблема або виклик для безпеки. Безумовно будуть якісь труднощі, але не у великому масштабі.
В Азербайджані заявили, що проводять переговори з Вірменією щодо Нагірного Карабаху. Посол Азербайджана Ельчин Амірбеков зазначив, що в їх основі - повага до суверенітету обох країн. Також Баку запевняє, що передав Єревану проєкт мирного договору. Амірбеков додав, що діалог з представниками вірменського населення Нагірного Карабаху також сприятиме укладенню мирного договору. При цьому він підкреслив, що азербайджанська сторона вже передала Вірменії проєкт мирного договору.
У Нагірному Карабасі ухвалили рішення про припинення вогню вже у середу, 20 вересня. Армію Карабаху розформують, з території невизнаної республіки також мають вивести вірменських військових. Повідомляється, що цей процес нібито будуть контролювати так звані російські "миротворці". Територія залишається під контролем Азербайджану
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.