Айтівці в ЗСУ: чи продовжують компанії виплачувати їм зарплатню

Ситуація із зарплатнею для військових з місць роботи у сфері IT останнім часом дещо ускладнилася

Айтішники в ЗСУ
Втім, таких недоброчесних компаній все ж небагато

Тисячі співробітників українськиї IT-компаній пішли до війська після початку повномасштабної агресії рф. Проте деякі працедавці з часом вирішили змінити умови виплати зарплатні тим, хто зараз на фронті. Не дивлячись на законодаство, декому з військових значно скоротили виплати з місць роботи у сфері IT, або й зовсім їх скасували. 

Про це повідомляє портал DOU. Зазначимо, що згідно з законодавством, роботодавець зобов'язаний зберігати зарплатню за робітником, який опинився у лавах ЗСУ. 

Видання повідомляє, що за останні півроку кількість спеціаліств зі сфери IT, які наразі знаходяться на фронті та боронять Україну, суттєво не змінилася. 50% компаній з переліку 50 найкращих звітують, що в їхніх штатах є до 50 таких співробітників.

Водночас деякі компанії вже  змінили умови оплати для фахівців, які воюють на фронті. Зокрема, дві фірми ухвалили рішення не зберігати зарплати своїм співробітникам у ЗСУ. Втім, тішить те, що серед усіх "айтішних" контор таких недоброчесних роботодавців знайшлося лише декілька.

Айтівці в україньскому війську - інфографіка
Айтівці в україньскому війську - інфографіка

Умови для роботодавців

Слід зазначити, що роботодавці мають декілька варіантів та механізмів виплат зарплат працівникам, які знаходяться в армії. Так, існують наступні "схеми":

  • Повний стовідсотковий оклад протягом перших 6 місяців служби у війську;
  • Повна грошова компенсація лише тим, хто воює на передовій, а іншим - якась частина від зарплатні;
  • Фіксована договірна сума для працівника кожного місяця або ж разова матеріальна допомога;
  • Виплата різниці між зарплатою айтівця та винагородою, яку співробітник отримує в ЗСУ (тобто, якщо "на гражданке" людина отримувала 120 тисяч грн, а у війську отримує 100, їй виплачується різниця у 20 тисяч грн). 

Раніше ми писали про серйозну кризу в айті-сфері: кількість вакансій суттєво зменшилася вперше за 10 років. Причиною цьому є, звичайно, війна. "Інформатор" також повідомляв про те, як айтівці з України зламали сайт російської корпорації "Газпром".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube