Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
За словами полковника ЗСУ в запасі, на підготовку українських льотчиків піде 1,5-2 місяці
Київ веде переговори з Прагою і Стокгольмом про підготовку українських пілотів на винищувачах Gripen. Вітчизняні льотчики здатні опанувати їх за півтора-два місяці. Таку думку висловив авіаінструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
В ефірі "24 каналу" Світан розповів, що Україна мала на озброєнні базовий науково-бойовий чехословацький літак L-39, який випускали до кінця 90-х. На його заміну прийшла модель L-159, який має багато схожості з Gripen.
Експерт зазначив, що Чехія використовує модель JAS 39 Gripen. З огляду на це, за його словами, навчити управлінню Gripen українських пілотів та інструкторів зможуть досить швидко. Йдеться як про пілотів МіГ-29, так і Су-27.
"Йдеться саме про інструкторів. Якщо чехи перенавчать наших інструкторів, то вже наші інструктори навчатимуть наших льотчиків на своїх базах", - сказав полковник запасу ЗСУ.
Проблема доволі невибагливих літаків Gripen, за словами Світана, полягає в тому, що цих літаків доволі мало - всього близько 200 одиниць. Однак, як вважає він, навіть дві ескадрильї (24 літаки) могли б допомогти українським пілотам навчитися керувати ними.
Хоча літаки Gripen дещо простіші за F-16, вони здатні виконувати завдання, потрібні Україні. Ба більше, вони, на відміну від американських винищувачів, здатні нести ракети Storm Shadow і Scalp.
Gripen виробляються у Швеції і являють собою багатоцільові винищувачі четвертого покоління. Маса одного літака становить понад 6,6 тонни, дальність польоту без дозаправки - 3 250 км. Вартість однієї одиниці - 40-60 млн доларів.
Українські військові льотчики вперше протестували ці літаки в середині вересня 2023 року. Вони пройшли ознайомчу підготовку, яка включала в себе випробувальні польоти як на самому винищувачі, так і на тренажері.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.