Бельгія може передати свої винищувачі F-16 Україні: які умови

Читать на русском

Бельгійські винищувачі можуть знадобитися для тренувань українських військових

Читать на русском
F-16
Питання щодо постачання літаків розглядає Міноборони Бельгії

Бельгійські винищувачі можуть знадобитися для тренувань українських військових

Міністерство оборони Бельгії вивчає, чи може країна відправити винищувачі F-16 Україні. Раніше держава заявляла, що її літаки занадто старі, до того ж Бельгія сама потребує їх. Проте, українські військові можуть використовувати їх для навчання.

Про це заявив прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо, пише місцеве видання VRT NWS. Наразі Міноборони Бельгії перевіряє, чи в F-16 не закінчився термін експлуатації. За словами Де Кроо, питання полягає в тому, наскільки ці літаки ще могли б послужити Україні.

"Ми повинні розглянути всі варіанти. Якщо вони якимось чином ще придатні для використання, то ми обов'язково повинні це розглянути", - заявив очільник бельгійського уряду.

Де Кроо пояснив, що бельгійські винищувачі не обов'язково використовувати для виконання бойових завдань. Літаки можуть знадобитися для тренувань українських військових.

"Може статися так, що Україна використовуватиме бельгійські літаки лише для тренувань. Тоді вимоги будуть іншими", - каже де Кроо.

Раніше правляча партія Бельгії закликала відправити в Україну два-чотири F-16 у 2024 році. А також надати нам більшу військову підтримку.

"Детальний розрахунок VRT NWS також показує, що наша країна дійсно може поставити в Україну винищувачі, якщо забажає. У найближчі роки Міноборони замінить свої F-16 новими винищувачами F-35. Під час переходу буде можливість відправити частину з наших 45 F-16 в Україну", - підсумувало видання.

Коли перші F-16 будуть в Україні

Наразі триває підготовка наших пілотів на винищувачах F-16. Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат, заявляв, що процес навчання йде дуже потужно. Тому вже скоро можна чекати результатів. А перші "пташки" в українському небі очікуються вже навесні 2024 року.

Основним завданням винищувачів F-16 в Україні буде захист повітряного простору України. Літаки будуть ефективними, як і проти шахедів, так і проти "Калібрів". Також допомагатимуть захистити об'єкти критичної інфраструктури та атомної енергетики. Особливо важливим є останнє.

Літаки, які прибудуть в Україну будуть розосереджені по усіх аеродромах України. Якщо росіяни будуть їх атакувати, то вони злітатимуть та знищуватимуть загрозу. Це дасть і значну перевагу на окупованих територіях. Попри російську авіацію, F-16 здатний знищувати її, а також російське ППО. Літаки F-16 допоможуть боротися та відганяти російську авіацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.