«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Пісня “Надія” — про пошук віри у кожному звичайному дні. У відео ми в ролі самих себе — простих хлопців, які вірять, що можуть мати суперсилу. Це метафора про тих, хто щодня знаходить джерело світла, усіх нас.
Наразі ситуація зі світлом в країні складна
В неділю, 11 грудня, екстрені відключення світла ввели в Донецькій, Одеській та Дніпропетровській областях. В цих регіонах графіки відключень наразі не діють. Аварійні вимкнення запровадили в Одесі. Водночас в Києві та області продовжують діяти стабілізаційні відключення електрики. Про це офіційно повідомили в ДТЕК.
«Це необхідний крок, щоб збалансувати енергосистему та уникнути аварій на обладнанні. Графіки стабілізаційних відключень наразі не діють. Просимо набратися терпіння та зберігати спокій. Енергетики країни роблять все можливе, щоб виправити ситуацію», - йдеться в повідомленні ДТЕК про екстрені відключення в Україні.
В Києві діють оновлені графіки стабілізаційних відключень. Вони враховують поточну складну ситуацію в енергосистемі після останніх масованих обстрілів. Ознайомитись з новим графіком в Києві можна тут, а в області - тут.
В Україні зберігається дефіцит електроенергії. Аварійно-відновлювальні роботи ускладнені через погодні умови, а на Донеччині, Харківщині та Херсонщині - додатково через постійні обстріли.Про це розповів голова правління компанії Володимир Кудрицький.
Він пояснив, що енергосистема України нині не може виробляти та доставляти споживачам необхідну кількість електроенергії. Причиною є пошкодження об'єктів енергоінфраструктури. У зв'язку з цим виникає дефіцит електрики, для зменшення якого в країні застосовуються аварійні та планові відключення світла. Повноцінно ж повернутися до планових відключень в "Укренерго" сподіваються протягом найближчих днів. Він зазначив: дефіцит зменшуватиметься з відновленням генеруючих потужностей. Мова про ТЕС та ГЕС.
"Немає в Україні такої теплоелектростанції, яка б не була пошкоджена російськими атаками. Практично всі гідроелектростанції також зазначли пошкодженнь", – пояснив Кудрицький.
Відновлюють роботу електростанції, підкреслив він поступово. Тим не менш, таким чином поступово обсяг потрібної генерації збільшується – тим самим зменшуючи дефіцит. Найскладнішою ситуація залишається у Києві і області, на Дніпропетровщині та Одещині.
Раніше ми писали про те, як довго українцям доведеться жити з відключенням світла. Також читайте, чому разом зі світлом зникає і мобільний зв'язок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.