Атака тривала 45 хвилин: косатки потопили польський човен у Гібралтарській протоці

Вчені стали на захист китів!

Кити, море, човен
Вчені припускають, що кити так розважаються!

Протягом багатьох років косатки у відкритому морі нівичили й топили човни. Це сталося знову. Цього разу, наприкінці жовтня, зграя косаток налетіла на польську яхту Grazie Mamma II, що пливла у Гібралтарській протоці. "Бій" косаток з човном в цьому регіоні тривав 45 хвилин, в результаті чого їм вдалося пошкодити судно. Вони щосили билися й врізалися в кермо, розповів екіпаж. Незважаючи на зусилля рятувальників, яхта так і не повернулася до берега, затонувши біля входу в марокканський порт Танжер-Мед.

"Екіпаж у безпеці, неушкоджений і здоровий", - написала польська туристична компанія, описуючи загибель свого човна, пише The Washington Post.

Для невеликого парусного судна косатка - загроза, адже одна особина важить 3-4 тони.
Для невеликого парусного судна Grazie Mamma II косатка - загроза, адже одна особина важить 3-4 тони.

Що ж відбувається: версії 

Агресивна поведінка ссавців виникла в 2020 році. Відтоді косатки багато разів нападали на човни у відкритому морі, кусали та били їх в Гібралтарській протоці та вздовж всього Піренейського півострова. Це налякало мореплавців та збентежило вчених.

Кити атакували рибальські судна та моторні човни, хоча згідно з дослідженням 2022 року, все ж найпопулярнішою їхньою ціллю стали вітрильники. Вчені не знають, що саме спонукає китів нападати на судна. Є припущення, що вони так просто граються. За іншим припущенням, кити мають негативний досвід стикання із човнами, і це провокує їх на подальшу "відповідь". 

Вчені стали на захист тварин

Деякі вчені вважають, що інциденти взагалі не варто називати "атаками", оскільки мотиви китів невідомі. Вони побоюються, що увічнення ідеї про те, що кити прагнуть помститися, може призвести до помсти човнярів. Вчені стали на захист китів. 

"Ми закликаємо ЗМІ та громадськість уникати проектування наративів на цих тварин. За відсутності додаткових доказів люди не повинні вважати, що вони розуміють мотивацію тварин", - написала група з понад 30 вчених у відкритому листі цього літа. 

Люди загрожують косаткам, а не навпаки 

Зазвичай косатки жодним чином не шкодять людям. Вчені переконані, що люди є для них куди більшою загрозою, ніж вони для нас! Заплутатися в рибальських знаряддях або зіткнутися зі швидкісними човнами - є загрозою для всіх китів. Міжнародний союз охорони природи вважає, що популяція косаток біля берегів Іспанії, Португалії та Марокко перебуває під загрозою зникнення.

Довідка. Достовірно відомо, що косатки є дуже розумними морськими ссавцями, які здатні навчатись один у одного. В цих ссавців чимало дивацтв, наприклад, вони "носять" мертвого лосося замість капелюха. Навіщо вони це роблять, вчені також поки що не зрозуміли. 

Вчені виступили зоозахисниками!
Вчені виступили зоозахисниками на підтримку та захист тварин!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube