У 2024 році у нас буде можливість побачити 12 повних місяців, включаючи два супермісячні, блакитний місяць і два місячні затемнення
Повних місяців у 2024 році буде менше, ніж у 2023 році. Оскільки перша повня 2024 року не зійде до кінця січня, цього року їх буде лише 12. Також людям пощастить спостерігати п’ять затемнень, з яких буде два місячних і три сонячних.
Час, коли Земля розташована між Сонцем і Місяцем, а Місяць повністю освітлений - називається Повним Місяцем. Зазвичай буває 12 повних місяців на рік, тому що фазовий цикл Місяця триває близько місяця. Люди дали унікальні назви кожній повні, тому існує 12 повних, 12 місяців і 12 унікальних назв.
У 2024 році буде дванадцять повних місяців, два місячних затемнення, чотири Супермісяці, сезонний Блакитний Місяць. У четвер, 25 січня 2024 року, відбудеться перша повня на рік. У 2024 році відбудуться наступні повні, що отримали назви:
Зазначається, що на 19 серпня, 18 вересня, 17 жовтня та 15 листопада випадають дати чотирьох Супермісяців.
Перше місячне затемнення відбудеться 24 та 25 березня. Проте спостерігати принаймні його частину пощастить більшій частині Європи, Північній та Східній Азії, великій частині Австралії, Африки, Північної та Південної Америки, а також з Тихого океану, Атлантики, Арктики і Антарктиди. Українцям же не вдасться його побачити.
Друге місячне затемнення станеться 17 та 18 вересня 2024 року. Воно буде частковим і доступним для спостереження жителям Європи (в тому числі й Україні), більшої частини Азії, Африки, Північної та Південної Америки, Тихого океану, Атлантики, Індійського океану, Арктики та Антарктиди.
Третє й останнє в наступному році місячне затемнення відбудеться 17 жовтня, однак цю подію не буде видно з жодного місця на Землі.
Що стосується сонячних затемнень, то вони відбудуться весною та восени. 8 квітня таке явище спостерігатимуть західна Європа, Північна Америка, північ Південної Америки, Тихий океан, Атлантика та Арктика. Україні ж не пощастить його побачити, як і те, що відбудеться 2 жовтня. Це повне затемнення можна буде спостерігати з півдня Північної Америки, великої частини Південної Америки, Тихого океану, Атлантики та Антарктиди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.