Артилерія ЗСУ паралізувала росіян західними ракетами: окупанти не можуть пробити далекобійний вогневий кулак

ЗСУ вдалося створити далекобійний вогневий кулак, який не дає змоги загарбникам проводити контрбатарейну боротьбу: нашу "далекобійку" ворог не дістає, а ми їх - так.

Артилерія, бієць ЗСУ
Близько 90% знищених окупантів припадає на роботу ракетних військ та артилерії

Ракетні системи, які Україна отримала від західних партнерів, значно вплинули на бойові дії. ЗСУ змогли створити так званий "кулак", який б’є на велику відстань. Артилерія нищить ворога та не дає йому змогу проводити контрбатарейну боротьбу. 

Про далекобійний вогневий кулак розповів полковник Сергій Баранов, начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генштабу ЗСУ. Його цитує Telegram-канал Military Media Center. 

"Ми не чекаємо відкриття вогню артилерії противника. А завчасно виявляємо її та знищуємо ще до того, як ворог буде готовий завдати удару по нашим позиціям. Робиться це ювелірно, щоби не постраждали ані наші війська, ані мирне населення й об’єкти інфраструктури. Нашу "далекобійку" ворог не дістає, а ми їх — так", - сказав Баранов. 

За словами полковника, такий кулак вдалося сформувати завдяки західним високоточним ракетно-артилерійським системам. Він б’є настільки потужно, що ворог вже не має змоги вести з нами дієву контрбатарейну боротьбу. Він пояснив, що абсолютна більшість, іноді до 90% вогневого ураження сил та засобів противника припадає на ракетні війська та артилерію

"Ми робимо все, аби примусити противника закінчити цю війну на наших умовах і аби він більше не мав бажання воювати проти України", - наголосив Сергій Баранов. 

Які далекобійні ракети має Україна 

Відомо, що французи вже поставили Україні крилаті ракети великої дальності SCALP, а британці – Storm Shadow. Очікуємо на Taurus від Німеччини. Також є інформація, що Україна, можливо, розробила власну далекобійну ракету, що може дістати до російських Рязані, Курська і навіть Москви. Наприкінці серпня про це говорив Володимир Зеленський, зазначивши, що ціль ураження такої зброї, яку він назвав "нашою", складає понад 700 кілометрів

У червні 2023 Комітет Палати представників США із закордонних справ підтримав резолюцію із закликом до адміністрації президента Джо Байдена передати Україні далекобійні ракети ATACMS. У Комітеті вважають ці ракети критично важливими для українського контрнаступу. Рішення спочатку відхилили, але нещодавно Джо Байден запевнив Володимира Зеленського, що невелика кількість цих ракет у ЗСУ буде. Саме слово ATACMS наводить жах на росіян - про що свідчать перехоплення розмов українською розвідкою та істерика на пропагандистських телеканалах рф. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube