За словами Арестовича, одній частині політичної еліти не варто повністю знищувати іншу частину
Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович в інтерв'ю російській журналістці Юлії Латиніні розповів про те, як, на його думку, мають виховуватись політичні еліти в країні в контексті робіт філософа та політичного діяча Флоренції Нікколо Макіавеллі. Блогер вважає, що ідея Макіавеллі полягає у тому, що одна частина еліт не має добивати іншу всередині країни, адже це не лише питання честі, а й практична вигода для власних дітей та онуків. Він стверджує, що якщо одна політична група може повністю знищити усіх конкурентів, то в такому разі діти чи онуки цих людей зіштовхнуться з великими проблемами. Вони "не будуть вміти змагатися, битися і практично виживати".
Про це Арестович розповів під час інтерв'ю Латиніній, а також у своєму дописі в своєму особистому Telegram-каналі. На думку блогера, на Заході еліти перемогли у Холодній війні та повірили у свою домінацію у світі з 1991-го року і назавжди.
"Макевеллі зробив дуже важливу ідею, вніс. Він сказав: "еліти тоді будуть у формі, коли їм треба впровадити заборону і вони повинні її прийняти на добивання противника. Ось коли противник не добивається, то виходить, що неможливо перемогти остаточно. А отже, війна в елітах буде перманентна, отже, вони якусь форму весь час триматимуть. Так ось цю ідею прийняла єдиний, хто по-справжньому прочитав Макевеллі, це британські еліти, вони перестали добивати всередині один одного", - відзначив Арестович.
Він наголосив, що британські еліти залишити війну між собою всередині країни. За словами Арестовича, попри те, що у Британії безліч своїх проблем, це останнє доросле суспільство на Заході, яке "вміє грати у ці ігри". У цьому контексті Арестович дивується, що багато людей не розуміє, хто такі насправді британці та як вони виховують свою еліту.
"Ба більше, дуже багато людей не розуміють, що таке британці, британці ненавидять, вони ніколи цього не скажуть, але вони ненавидять, як це назвати делікатніше, практичних узгоджувачів, які погоджуються, зовсім практичних трусів, я б сказав...боягузів, я б сказав, які погоджуються з ними. Британці завжди шукають хорошого спаринг-партнера, британці це поважають", - наголосив блогер.
На думку Арестовича, діти в Британії виховуються доволі в суворих умовах. Їх вчать відстоювати власну думку та формувати її. Наприклад, це проявляється у такому британському феномені, як написання есе, коли людина викладає власну думку з тої чи іншої теми.
"Їх діти висловлюють свою точку зору перед викладачами, перед учнями, перед дирекцією, перед усією системою, яка тебе пригнічує, перед власними батьками, ось так далі і так далі і так далі, простий принцип, не добивайте еліти, чому бажання розправитися завжди порочне, тому що якщо ти такий суперчингісхан усіх задавив, ти своїх дітей прирікаєш на поразку або онуків у кращому разі", - резюмував Арестович.
Ексрадник Офісу президента України Олексій Арестович нещодавно заявляв, що через війну росії та України мільйони людей зараз отримують екзистенційний досвід, адже вони "стали героями на війні" і можуть навіть влаштувати повстання, озброєний Майдан. За його думкою, це наразі є питанням до якого будуть готуватись світові еліти.
Окрім того, Олексій Арестович заявляв й про доволі радикальні речі. А саме те, що у світі станеться Третя світова війна, в якій будуть брати участь більшість держав на різних континентах. Від цієї потенційної війни в майбутньому буде важко сховатись. Проте, це можна буде зробити у Швейцарії чи Австрії. Блогер вважає, що найбезпечніше буде в нейтральних країнах. Саме тому, за його думкою, усі військові блоки й союзи держав - аж ніяк не гарантія безпеки. Він розповів, що погано буде всім людям на планеті, це буде глобальний конфлікт та його не вдасться запобігти. Він також не рекомендував ховатись в Австралії та Новій Зеландії, адже їх втягнуть у війну та там почнеться посилена мобілізація.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.