Арестович пригрозив Заходу розплатою за політику і нездатність відстояти власні ж цінності

Ексрадник Офісу президента звинуватив Захід у його безглуздій політиці

Олексій Арестович
Арестович критикує Захід через його слабку політику

Ексрадник Офісу президента Олексій Арестович, який дав сумний прогноз щодо допомоги США для України, продовжує звинувачувати Захід у невдалій політиці. Зокрема, за його словами, Захід промахнувся, коли записав себе у беззаперечні світові лідери після розвалу СРСР. Ще одна теза Арестовича - неминуча розплата країн Заходу за нездатність відстояти свої цінності та інтереси.

Про це Арестович говорив у рамках проекту "Щоденник війни" з Миколою Фельдманом, обговорюючи події минулого тижня. Стисло він передав свої роздуми на своїй сторінці у Facebook.

"Після розвалу СРСР Захід записав себе у безкомпромісні переможці та лідери світу. Серія провалів системи безпеки у світі, кульмінацією яких стала війна в Україні, нездатність Заходу адекватно реагувати на ситуацію та прямі небезпеки, які йому загрожують, підбивають тридцятирічну межу під хибністю цієї парадигми.
Захід знаходиться на порозі розплати за свою політику, нездатність відстояти свої цінності та інтереси", - пише Арестович.

Він запевняє, що "Байден оголосив війну демократій проти диктатур" в той час, як "демократії виявилися неготові до протистояння ні технічно, ні організаційно, ні морально, ні ціннісно". Через це, за словами Арестовича, то Захід де факто оголосив себе банкрутом у цих категоріях.

"У США відбувається ідеологічна громадянська війна, яка в найближчому майбутньому може опинитися на вулицях міст. Європа не здатна себе захистити та приймає правий поворот, з яким популярність набирають такі політики як Орбан (прем'єр-міністр Угорщини)", - аналізує Арестович.

Він також вкотре розповідає про те, що Україні загрожує занепад у різних сферах. Це корелюється з його попередніми заявами про "6 сценаріїв завершення війни в Україні", більшість з яких є негативними.

"Для нас це означають великі проблеми з фінансовою, військовою та політичною підтримкою – що ми вже спостерігаємо. Ми знаходимося у вирві катастроф, де альтернатив ухвалення рішень практично не залишилося. Рішення, які мали прийняти керівництвом країни півтора роки-рік тому – не ухвалені досі. Ми втратили час, підтримуючи той самий тренд, сподіваючись на Захід. До цього ми втратили 30 років, займаючись лицемірством, крадіжкою, розбазарюванням армії, промисловості, освітньої бази, науково-технічного потенціалу, а головне – гідність, граючи в чужі ігри - у ролі іграшки", - пише він, так само обіцяючи "розплату" за таку політику і для України.

У самому кінці він наводить деякі схеми виходу з ситуації, що склалася. Щоправда, всі вони радикальні.

"Виходів залишилося небагато, один із них – екстраординарні заходи в управлінні державою з жорстким контролем за виконанням розпоряджень та негайним покаранням за невиконання (аж до кримінальної відповідальності). Можливість такої перебудови держуправління наближається до нуля. І ми втрачатимемо час і можливості, поки чесно не відповімо собі на запитання "навіщо?". Щось радикально може почати змінюватися на краще, коли замість створення хибних очікувань ми матимемо чітку відповідь на запитання: за що ми воюємо та яка реальна мета?", - повідомляється на офіційній сторінці Арестовича.

Арестович продовжує критикувати політику США, Заходу і України
Арестович продовжує критикувати політику США, Заходу і України

Президентські амбіції Арестовича та його реальний рівень

У листопаді Арестович зізнався, що втік за кордон, але все одно збирається йти в президенти України. За словами колишнього радника ОПУ, його партія матиме іменну назву "Партія Арестовича". На його думку, в Україні працюють лише іменні політичні сили. З інтерв’ю зрозуміло, що він не проводив жодних опитувань. Адже Арестович не вірить у "заангажовану соціологію".

Та попри це, реальний рівень довіри до Арестовича серед українців мінімальний. Цікаво, що якщо простежити стан речей з квітня 2022 року по листопад 2023 рік, то становище Арестовича на політичній арені ставало дедалі гіршим – це 6% недовіри проти 60% десь за рік. При цьому більше всього йому не довіряють в обласних центрах і Києві (63% та 67%) серед молоді 18-29 років. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією "Рейтинг" – "Суспільно-політичні настрої населення", представлених у листопаді 2023 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube