Цього тижня компанія надіслала такі повідомлення користувачам зі ста країн
Apple відправила повідомлення користувачам зі ста країн про те, що їх пристрої заражені шпигунським програмним забезпеченням, ймовірно, Pegasus від ізраїльської компанії NSO. Технологічний гігант закликає адресатів серйозно ставитися до цієї інформації та вжити заходів безпеки без зволікання. Ізраїльська компанія NSO вже довгий час розробляє інструменти для віддаленого злому iPhone, продаючи їх державним органам по всьому світу, не особливо переймаючись тим, кому саме вони потрапляють. Такі дії неодноразово призводили до інцидентів із журналістами, політичними опонентами, правозахисниками, юристами та іншими активістами.
Про нову атаку шпигунів пише Mashable. Зазначається, що Apple намагається блокувати це шпигунське програмне забезпечення при кожній новій його версії, проте складні схеми атак ускладнюють завдання. У 2021 році компанія досягла суттєвого прогресу в цьому напрямку, додавши в iOS код для виявлення злому iPhone, навіть якщо конкретний механізм проникнення ще невідомий. Виявивши атаку, Apple інформує про неї постраждалих.
Повідомлення від Apple покликані інформувати та допомагати власникам iPhone, які можуть стати цілями певних спецслужб. На відміну від кіберзлочинців, такі структури атакують обмежену кількість людей, що робить виявлення та запобігання складнішим.
Apple розсилає попередження через iMessage, електронну пошту та при вході до вебверсії Apple ID. Цього тижня компанія надіслала такі повідомлення користувачам зі ста країн, не називаючи конкретне шпигунське програмне забезпечення, але згадуючи Pegasus, як приклад.
Корпорація Apple офіційно представила iPhone 16E. Це - новий смартфон у "бюджетній" лінійці, який прийшов на заміну iPhone SE 3-го покоління. За основу була взята 14 модель, але "начинка" у ньому з 16-ї серії.
Технологічний гігант Apple зіткнувся зі скандалом через несподіваний баг у функції перетворення голосу в текст. Користувачі соцмереж помітили, що слова, які містять літеру "р", зокрема "расист", автоматично змінювалися на "Трамп". Цей збій швидко став вірусним завдяки TikTok. Численні відео демонстрували, як диктування несподівано підставляло ім’я президента США замість інших слів.