Аналітики ISW пояснили, як оборона Бахмута сприяє контрнаступу ЗСУ

Читать на русском

Рішення захищати Бахмут є стратегічно обґрунтованим

Читать на русском
Аналітики ISW пояснили, як оборона Бахмута сприяє контрнаступу ЗСУ
Фото: Instagram/libkos

Рішення захищати Бахмут є стратегічно обґрунтованим

Аналітики вважають, що ЗСУ створили умови для майбутнього контрнаступу. Це стало можливим завдяки обороні Бахмута Донецької області. Щобільше — росія втратила на напрямку чимало "вагнерівців".

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики наголошують, що рішення України захищати Бахмут є стратегічно обґрунтованим. Якби російські війська взяли його без значного опору, то могли б розпочати ширшу операцію.

"ISW продовжує оцінювати, що рішення України захищати Бахмут, ймовірно, є стратегічно обґрунтованим, попри витрати. Захист цього міста на Донеччині змусив Кремль використати на цьому напрямку значну частину найманців ПВК "Вагнер" та залучити повітряно-десантні сили для підтримки виснажливого просування", - наголосили аналітики.

Аналітики не погоджуються з висновками видання The Washington Post, яке повідомило, що, за оцінками представників Пентагону, українські сили не в змозі одночасно захищати Бахмут, а також розпочати весняний контрнаступ. Автори матеріалу наголошують, що вони нібито закликали Україну віддати перевагу наступу над обороною Бахмута. Аналітики пояснюють, що українська оборона Бахмуту призвела до деградації значних російських сил. Тому, ймовірно, будуть створені сприятливі умови для майбутнього контрнаступу ЗСУ. Якби російські війська зайняли Бахмут без значного українського опору, вважають в ISW, то це змусило б українські сили поспіхом будувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості.

"Таким чином, оборона Бахмута та спроби створити умови для контрнаступу, ймовірно, є взаємодоповнювальними, а не взаємозаперечними діями, враховуючи, що російські війська продовжили б свій наступ за містом, якби Україна поступилася Бахмутом раніше", - дійшли висновку в ISW.

Джерело: ISW
Джерело: ISW

Ключові висновки аналітиків ISW станом на 15 лютого:

  • 14 лютого міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що 54 країни-члени Контактної групи з питань оборони України продовжуватимуть підтримувати Україну в довгостроковій перспективі. 
  • Міністерство оборони рф вербує засуджених та імітує підхід ПВК "Вагнер" до засуджених як до гарматного м'яса
  • Окупанти продовжили наступальні дії на Куп'янському напрямку та на лінії Сватове-Кремінна.
  • Російські війська продовжили наземні обстріли навколо Бахмута та вздовж західних околиць Донецька.
  • Загарбники не проводили жодних підтверджених наземних атак на заході Донецької області, а також у Херсонській, Миколаївській чи західній Запорізькій областях.
  • Російські сухопутні війська на Кольському півострові на північному заході росії були скорочені до однієї п’ятої від їхньої початкової чисельності перед вторгненням на територію України, що підтверджує оцінку ISW про те, що Кремль не переймається військовою загрозою з боку НАТО.
  • Російський диктатор володимир путін і самопроголошений президент білорусі Олександр Лукашенко можуть зустрітися 17 лютого.

Ситуація у Бахмуті 

13 лютого лейтенант ЗСУ із батальйону "Свобода" Володимир Назаренко розповів, що ситуація під Бахмутом залишається складною. Окупанти зазнають великих втрат. Однак вони не припиняють спроб оточити місто. Водночас Генштаб України поставив стратегічну задачу – не дати ворогу перерізати стратегічні траси Бахмут – Костянтинівка і Бахмут – Слов'янськ. Назаренко наголосив, що на багатьох ділянках Бахмутського напрямку ворог у місцях, де не планує атакувати, знімає свої сили. Тобто відчувається нестача живої сили у росіян у тій кількості, якою вони звикли атакувати.

Нагадаємо, путін віддав наказ до березня захопити дві області України. Крім того, Годжес назвав умову для перемоги України над росією вже у 2023 році.

Також Інформатор писав, де в Україні почався новий "великий наступ" російських військ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.