Аналітики ISW пояснили, чого добивається Кремль своїми ядерними погрозами

У росії намагаються виправдовувати рішення щодо розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі

Ядерний шантаж
Аналітики ISW продовжують оцінювати, що ризик ядерної ескалації залишається надзвичайно низьким

Кремль продовжує намагатися використовувати ядерні погрози. Таким чином там надіються стримати західну військову допомогу Україні напередодні запланованого контрнаступу. Аналітики вважають, що розміщення росією тактичної ядерної зброї в Білорусі навряд чи вплине на реалії бойових дій в Україні.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики нагадали, що 4 квітня міністр оборони рф Сергій Шойгу виправдовував рішення розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, звинувачуючи НАТО в активізації бойової підготовки та розвідки біля кордонів.

"Шойгу посилив наявні російські ядерні загрози, заявивши, що Білорусь має ядерні штурмовики та ядерні ракети "Іскандер-М" і додав, що 3 квітня білоруські ракетні війська розпочали навчання роботі з комплексами "Іскандер-М", зокрема із застосуванням тактичної ядерної зброї", - акцентують аналітики.

В ISW вказують, що виступи Шойгу не містять нових даних щодо білоруських навчань і є частиною інформаційної операції. Пожвавлення риторики ядерного шантажу міністра оборони рф збігається з приєднанням Фінляндії до НАТО та новим пакетом допомоги Україні від США.

Аналітики продовжують оцінювати, що ризик ядерної ескалації залишається надзвичайно низьким і що розміщення росією тактичної ядерної зброї в Білорусі навряд чи вплине на реалії бойових дій в Україні. Окрім цього, розгорнута Кремлем ядерна зброя в Білорусі майже напевно залишиться під контролем російського персоналу, який постійно там дислокується.

Ключові висновки аналітиків ISW станом на 4 квітня:

  • Кремль, ймовірно, спробує примусити Білорусь до подальшої інтеграції в рамках Союзної держави, коли путін і Лукашенко зустрінуться в Москві 5 і 6 квітня.
  • Кремль продовжує намагатися використовувати ядерні погрози для стримування західної військової допомоги Україні напередодні запланованого Україною контрнаступу.
  • Демонстративна реакція фінансиста групи "Вагнера" Євгена Пригожина на вбивство пропагандиста Владлена Татарського свідчить про те, що Пригожин, ймовірно, вважає, що напад був частково спрямований проти нього самого.
  • Кремль продовжує намагатися фальшиво запевнити російську громадськість, що війна проти України не матиме значних довгострокових економічних наслідків.
  • Влада рф намагається перекласти більшу відповідальність за розвиток російської промисловості на регіональні органи влади, щоб захистити себе від можливої критики щодо погіршення економічної ситуації в росії.
  • Російські війська провели обмежені наземні атаки вздовж лінії Сватове-Кремінна.
  • Загарбники продовжили наступальні операції в Бахмуті та його околицях, а також на лінії фронту Авдіївка-Донецьк.
  • Окупанти продовжують підготовку до очікуваного українського контрнаступу на південному напрямку.
  • Шойгу заявив, що весняний призов у росії йде за планом, просувається так швидко, як і планувалося, і вже завершився первинний призов на строкову військову службу.
  • Російська окупаційна влада спростувала українські повідомлення про те, що готуються плани евакуації з окупованих регіонів України.
  • Білоруські державні ЗМІ повідомили, що Комітет державної безпеки Білорусі заарештував двох чоловіків за підозрою у спробі терактів у Гродно.

Нагадаємо, Зеленський розповів про "спеціальний формат" військової наради. Крім того, Верховна рада планує звільняти з служби військових, які втратили родичів на війні.

Також Інформатор писав, коли відбудеться розпад росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube