“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Переправа запрацює у 2025 році
Молдова та Україна підписали міжурядову угоду про будівництво моста через річку Дністер. Міст з'єднає молдовське прикордонне село Косеуць і українське місто Ямпіль.
Про це інформує видання NewsMaker.
Рішення ратифікувати угоду, що дозволить відновити маршрут "Ямпіль — Косеуць" підтримали 57 депутатів. Міст стане альтернативою переправі, яка не працювала кілька років, а також розвантажить один із пунктів пропуску між країнами. Оскільки, за попередніми підрахунками, пропускна спроможність мосту за добу сягне пʼяти тисяч автівок.
У Кабміні розповіли, що загальна довжина мосту становитиме понад 1400 метрів. Довжина опор у деяких частинах конструкції сягатиме 40 метрів. Споруда отримає дві смуги руху з тротуарами з обох сторін, дві смуги безпеки, та дві велосипедні доріжки. З українського боку планують облаштувати ще й 667-метрову естакаду.
Проєкт мосту розроблювали згідно зі стандартами безбар’єрності. Для орієнтування осіб з порушенням зору передбачені попереджувальні тактильні смуги. А в межах пішохідних переходів створять тротуари з пониженим рівнем бортового каменю.
Технічне проєктування мосту — розділили на двоє: будівництво та побудову інфраструктури, яка знаходитиметься на території України — фінансуватиме Україна, відповідно за проєкт в Молдові платитиме — Молдова. Очікується, що міст запрацює у 2025 році.
За інформацією групи компаній "Автострада", вже пробурено та забетоновано 12 паль. Вони й стануть фундаментом майбутніх опор мосту (на одну опору потрібно 15 паль). Автошлях Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань буде під'їздом до нього з українського боку. З іншої сторони він примкне до молдавської траси М2 Кишинів – Сорока.
Нагадаємо, ідею створення мосту між населеними пунктами Ямпіль (Україна) – Косеуць (Молдова) український уряд підтримав у червні 2023 року. Договір підписали представники обох країн.
Також раніше, ми писали про те, що Молдова готує санкції проти 25 людей, причетних до вторгнення рф в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.