Активіст Антон Швець закликав НАБУ та САП зацікавитися аукціоном "Ощадбанку"

Читать на русском

З продажу готельного комплексу на аукціоні державний банк може отримати менше грошей, ніж можливо, причина - короткі терміни проведення аукціону та наявність інших активів у лоті

Читать на русском
Ощадбанк
Швець каже, що виникають запитання щодо аукціону "Ощадбанку"

З продажу готельного комплексу на аукціоні державний банк може отримати менше грошей, ніж можливо, причина - короткі терміни проведення аукціону та наявність інших активів у лоті

"Ощадбанк" виставив на аукціон готель Ramada на Столичному шосе в Києві, на додачу до нього в лоті присутні ТРЦ "Атмосфера" та земельні ділянки у Козині. Через це виникають питання, бо виставивши кожен з цих активів на аукціоні окремо, банк зміг би отримати більше грошей. Також сильно увагу привертає короткий термін проведення аукціону, через який реальних покупців може взагалі не бути. Аукціоном просять зацікавитися НАБУ та САП.

Про це повідомив голова Ради громадського контролю Національного Антикорупційного Бюро України Антон Швець у своєму телеграм-каналі "Шуецький канал". Він зазначив, що готельний комплекс "Ощадбанк" продає на відкритому аукціоні через "СЕТАМ". Стартова ціна - 1,79 млрд.

"Як відрізнити перемогу від корупції?.. Перемога? Виглядає, що не дуже", - пише Швець.

По-перше, за словами журналіста, окрім готельного комплексу, в пакеті йде ТРЦ "Атмосфера". І це ще може бути нормально, бо "типу як би один комплекс, може їх і не можна продати окремо. Ну воно там поряд, може так і треба". Але є і по-друге.

"Окрім цього там ще в лоті 11 земельних ділянок у Козині, право грошової вимоги з якоїсь ТОВки з бізнес-центрами та ще 27 ділянками у Козині і якісь інші корпоративні права. Тут вже питання виникають. Комусь потрібен готель, комусь ділянки, комусь право вимоги. Це скоріш за все різні люди. Окремо продавати ці лоти вийшло б дорожче, і грошей би банк отримав більше. Може і ділянки треба кожну треба окремо продавати, бо не кожному потрібні 11 ділянок зразу, тим більше, якщо вони не поряд. А кому потрібні всі 11 - нехай на відкритому аукціоні виграє кожну окремо. Знову ж таки, буде більше грошей", - пояснив Швець.

Він каже, що це виглядає підозріло, але, можливо, банк просто вирішив не заморочуватися. Проте особливу увагу антикорупційного активіста все ж дещо привернуло, і це - короткі терміни проведення аукціону. Що з ними не так, Швець пояснив.

"Аукціон буде проведений 25 березня. Тобто через тиждень. Інформація про продаж з’явилася 18 березня. Тобто вчора. Агов, пацани, у кого є два мільярди, які можна зібрати за тиждень? За той же тиждень треба якось перевірити там об’єкт, зібрати документи, гарантії знайти, загалом прикинути чи буде об’єкт прибутковим, бізнес-модель там і всяке таке інше. І все це за тиждень (точніше вже за шість днів)", - пише Швець.

За його словами, цей момент вже виглядає максимально погано. Бо на такий тендер ніхто не подасться з реальних покупців. І тому конкуренції не буде, а грошей державний банк отримає менше.

"Питання до "Ощадбанку", пацани, у вас все окей? Країні точно не потрібні гроші? Точно реальні покупці встигнуть податися на такий аукціон за тиждень Питання відкриті. Звертаю увагу НАБУ та САП на цей аукціон. Думаю, там може бути дуже цікаво", - підсумував Швець.

Telegram oembed: https://t.me/readshvets/1487

Деталі аукціону "Ощадбанку"

18 березня пресслужба "Ощадбанку" повідомила, що банк виставив на електронний аукціон OpenMarket (ДП "СЕТАМ" Міністерства юстиції України) лот, який складається з об’єктів нерухомого майна та права грошової вимоги. До лота входить адміністративно-готельний центр за адресою: м. Київ, Столичне шосе, 103 загальною площею 39 590 квадратних метрів з дворівневою автостоянкою площею 17 507 квадратних метрів.

Це 22-поверховий готель "чотири зірки" під брендом Ramada Encore та БЦ "Європа" загальною площею 17 396 квадратних метрів. Готель розрахований на 332 номери і 58 апартаментів. Інфраструктура готелю включає конференц-центр загальною площею понад 4 тисячі квадратних метрів на 20 конференц-залів, дворівневий паркінг, фітнес-центри, ресторани.

До лота також входить торгово-розважальний центр "Атмосфера" загальною площею 48 475 квадратних метрів. У ТРЦ є близько 50 магазинів і бутиків преміумкласу, фуд-корт, зона розваг, картинг-центр, фітнес-центр, кінотеатр з ресторанним обслуговуванням та івент-хол на 800 місць, а також паркінг.

Окрім цього, в лот входять й інші активи. Зокрема, продається:

  • 11 земельних ділянок у Київській області, с. Козин, з цільовим призначенням "житлове будівництво" загальною площею 17,36 гектара;
  • право грошової вимоги до ТОВ "Компанія "Нітеко", зокрема за кредитним договором та договорами забезпечення, серед яких елітний бізнес-центр класу А за адресою: м. Київ, Володимирський узвіз, 4-В загальною площею 1 786 квадратних метрів;
  • 27 земельних ділянок у Київській області, с. Козин, загальною площею 37,15 гектара;
  • корпоративні права інших компаній групи.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У нашому відео разом з Тарасом Котовим ми розглянемо всі фактори недовіри платників податків до органів контролю. Дізнаємося, де саме починаються проблеми та чому корупційні схеми не можуть бути подолані. Не пропустіть ці важливі розмисли та рекомендації в нашому відео. Приєднуйтесь до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.