Африканська чума свиней може знищити 98% поголів'я у господарстві, а тварини, які вижили, є небезпечними для інших родичів свого виду
У Києві зафіксували спалах африканської чуми свиней. На території Конча-Заспи виявили труп зараженої тварини. Київська державна міська адміністрація оголосила карантин у частині Голосіївського району. Заборонено торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, а також проведення виставок, ярмарків, базарів. У приватних господарствах будуть перевіряти, чи немає заражених тварин.
Про спалах африканської чуми свиней у Києві повідомляє КМДА. Пишуть, що визначили дві карантинні зони для локалізації вогнища інфекції.
"У Голосіївському районі, на території КП "Лісопаркове господарство Конча-Заспа", зафіксовано спалах африканської чумки свиней. У зв'язку з цим рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМДА на частині території Голосіївського району Києва з 27 вересня 2023 року встановити карантин", - йдеться у повідомленні.
Епізоотичним вогнищем африканської чуми свиней визначили місце виявлення трупу хворої свині. Першою зоною визначена зона захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем в радіусі 3 кілометрів. Другою зоною визначена зона спостереження – територія, радіусом до 10 кілометрів від зовнішніх меж зони захисту.
У частині Голосіївського району встановили карантин. Там заборонено торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, проведення виставок, ярмарків, базарів.
У зоні захисту заборонено торгівлю на ринках свинями та продуктами з них. Але - окрім отриманих на підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності ветеринарних документів. Також не можна проводити виставки, ярмарки чи базари пов’язані із пересуванням та скупченням тварин.
У зоні нагляду заборонено торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на підприємствах із відповідним дозволом, та за наявності супровідних ветеринарних документів.
Також КМДА анонсує можливі обходи в приватному секторі для виявлення хворих чи загиблих свиней. Карантин може бути знятий через 40 діб після виконання всіх завершальних ветеринарно-санітарних заходів за окремим рішенням Комісії.
Африканська чума не становить небезпеки для здоров'я людини. Але людина, забруднившись матеріалом від хворої, загиблої чи забитої свині може перенести хворобу на іншу територію. Якщо там є тварини, вони захворіють. Буде масовий мор, адже збудник африканської чуми може знищити 98% поголів'я тварин у господарстві. Захворювання не піддається лікуванню. Худобу, яка захворіла і вижила, все одно потрібно знищувати - вона несе потенційну загрозу для інших.
Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом. Наприклад, у вудженій шинці, яку виготовили з інфікованої свині, вірус спокійно житиме до 5 місяців. Термічна обробка під час вудження його не вб'є і навіть не ослабить. Це напрочуд живучий ДНК-вірус. Він накопичується у всіх органах, тканинах і біологічних рідинах хворих свиней. Може зберігатися у ґрунті, на дереві, навіть на камінні до 6 місяців. При кімнатній температурі вірус може існувати до півтора року. А при комфортній для себе температурі +5°С він живе аж до п’яти років.
До слова, 12 вересня вже оголошували карантин на Обухівщині. Тут все ще діють карантинні обмеження на таких територіях: мисливські угіддя ТОВ "Трипільський мисливець", свиногосподарства ФГ "Ніна" та у селах Верем'я, Жуківці, Трипілля, Халеп'я, Витачів. А на початку вересня спалах африканської чуми зафіксували на Дніпропетровщині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.