Адміністрація Дональда Трампа прагне обмежити економічний вплив Китаю у світі, використовуючи переговори щодо мит як важіль тиску на понад 70 країн. У Вашингтоні хочуть, щоб союзники заблокували китайські компанії та транзит товарів із КНР через свою територію
Команда Дональда Трампа має намір використати перемовини щодо митних обмежень як інструмент тиску на інші держави задля послаблення їхніх економічних зв’язків з Китаєм. Як стверджується, Білий дім працює над новим планом, що передбачає отримання гарантій від партнерських країн щодо ізоляції китайської економіки. Натомість США готові частково зняти обмеження, запроваджені раніше в межах торговельної війни.
Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на інформовані джерела. Американські посадовці прагнуть укласти угоди з понад 70 країнами, які б передбачали заборону на транзит китайських товарів через їхню територію, а також обмеження для китайських компаній щодо ведення бізнесу на місцевих ринках.
За задумом Вашингтона, ці кроки мають послабити економічні позиції Пекіна та примусити китайське керівництво до поступок у переговорах, які можуть відбутися між Дональдом Трампом і головою КНР Сі Цзіньпіном. Повідомляється, що ідея вперше обговорювалась у вузькому колі американських дипломатів. Ініціатором нової стратегії виступив міністр фінансів США Скотт Бессент. За словами джерел, він представив пропозицію Трампу під час особистої зустрічі 6 квітня у Мар-а-Лаго.
Раніше, 2 квітня, Трамп оголосив про запровадження 10-відсоткових мит на майже всі імпортовані товари. 7 квітня президент попередив, що якщо КНР не знизить власні мита у розмірі 34%, Вашингтон піде на ще жорсткіші заходи. Уже 8 квітня США підвищили митні збори до 104%.
10 квітня американські тарифи сягнули рекордних 145% через додаткове мито на фентаніл. У відповідь Китай підвищив імпортні мита на американську продукцію з 84% до 125% і заборонив своїм авіакомпаніям укладати нові угоди з американським авіавиробником Boeing Co.
Між тим американська влада готує свіжу хвилю мит на китайські технічні товари. Під прицілом опинилися смартфони, комп’ютери та інша електроніка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.