“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Схоже на те, що осінньо-зимовий період в Україні буде вкрай важким
Минулого року росія сильно пошкодила українську інфраструктуру, відповідальну за подачу громадянам тепла та світла. Чого чекати наступної зими - поки що невідомо, однак очевидно, що вона буде складною.
Все через те, що обсяг аварійно-відновлювальних робіт, які були виконані на об'єктах теплової генерації (ТЕЦ в ТЕС), становить лише близько 2% від обсягу пошкоджень, завданих російськими ударами. Про це заявив голова Нацкомісії з питань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський на засіданні енергетичного комітету Верховної Ради, передає "Інтерфакс-Україна".
У порівнянні з цим, в "Укренерго" даний показник становить 7%, що також катастрофічно мало.
"На жаль, цифри, якими ми сьогодні володіємо щодо виконання аварійно-відновлювальних робіт, а це звітність на 1 липня цього року, не дає нам позитивної думки стосовно успішного проходження ОЗП (осінньо-зимнього періоду - ред.)", - констатував Ущаповський на засіданні енергокомітету Верховної Ради в п'ятницю.
За даними Ущаповського, обладнання теплових електростанцій та теплоцентралей зазнало пошкоджень на суму 29,9 мільярдів грн, проте аварійно-відновлювальні роботи були виконані лише на суму 482 мільйони грн. У той же час, мережі оператора системи передачі "Укренерго" постраждали на суму 9,6 мільярдів грн, але роботи були виконані лише на суму 681 мільйон грн.
"Ми ведемо аналіз. Статистика не дуже хороша. Ці цифри викликають деякі запитання", - резюмував голова НКРЕКП.
До початку опалювального сезону в Україні залишається менше 10 тижнів. Сценарії проходження зими є різними, проте Україна вже має унікальний досвід, як не вимикати тепло попри обстріли. Втім, згідно з останніми даними, цей осінньо-зимовий період може стати навіть складнішим за минулий.
В "Укренерго" на ситуацію дивляться більш оптимістично, ніж в НКРЕКП. Там кажуть, що в України є всі шанси пройти осінь та зиму без значних потрясінь. Втім, все це залежатиме від кількості російських обстрілів та роботи нашої ППО. А міністр енергетики Герман Галущенко стверджує, що на цей час наші енергооб'єкти захищені значно краще, ніж торік.
Раніше ми розказували про те, як може пройти осінь-зима 2023-2024 років. Також "Інформатор" повідомляв про прогнози щодо ціни на газ наступної зими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.