7 жовтня путіну виповнюється 70 років: чого чекати від нього у цей день

Читать на русском

Магію чисел в політиці диктатора коментують фахівці

Читать на русском
7 жовтня путіну виповнюється 70 років: чого чекати від нього у цей день

Магію чисел в політиці диктатора коментують фахівці

Ювілей диктатора припадає на 7.10.2022. В житті путіна і до цього були невипадкові дати, які збігаються з визначними подіями. Наприклад, війна в Грузії, анексія Криму чи вибори президента рф. Багато чого стосується і України. Чого очікувати в цьому році?

Ми зазирнули в біографію диктатора та побачили цікаві закономірності. Або випадковості - залежить від вашого сприйняття. Нагадаємо, путін народився 7 жовтня 1952 року. Ланцюжок починається з того моменту, як він стає директором ФСБ в 1998 році, в тому ж році йому виповнюється 46. І з того часу більшість визначних подій трапляється в той рік, коли путін відзначає N-ну кількість років, кратну 2 або 4. 

  • 25.07.1998 - має виповнитись 46 років, стає директором ФСБ 
  • 7.05.2000 - 48 років, вперше оголошений президентом росії
  • 7.05.2004 - 52 роки, вдруге стає президентом росії
  • 8.08.2008 - 56 років, атака російських військ на Південну Осетію (російсько-грузинська війна)
  • 7.05.2012 - 60 років, втретє стає президентом росії
  • 18.03.2014 - 62 роки, анексія криму 
  • 18.03.2018 - 66 років, вибори, в ході яких стає президентом рф вчетверте
  • 14.03.2020 - 68 років, підписані правки до конституції про обнулення своїх термінів президентства
  • 21.02.2022 - 70 років, визнання так званих "ДНР" та "ЛНР". Взагалі визначити одну з ключових дат 2022-го важко через зарозумілі причини. 


Нумерологію
використовували і російські політтехнологи. В 2014 році влада рф проголосила про “приєднання Криму до росії” 18 березня. Через 4 роки призначають президентські вибори на річницю анексії. Видається, ніби це маніпуляція для того, щоб нагадати росіянам про "досягнення" їхнього правителя та спонукати їх зробити правильний вибір. Політтехнолог Сергій Гайдай вважає, що про маніпуляції в росії не має сенсу говорити тому, що і виборчої системи в них не існує. 

"В Україні можна звинувачувати владу в якихось там маніпуляціях для того, щоб вона отримала перевагу над якихось позиціями на виборах. Для цього можна використовувати будь-що. І питання, ефективно чи неефективно, - це друге питання. Але в росії немає сенсу. Вони не проводять вибори. Вони не проводять референдуми. Вони малюють результати". 

За словами політтехнолога, підганяти для цього дати можна лише для додаткового ефекту, щоб приємно було самому путіну. В контексті впливу на його рейтинг дата має другорядне значення, на першому місті - ставлення людей до анексії криму. 

Чи очікувати чогось на ювілей путіна?

Політичний психолог Світлана Чуніхіна припускає, що путіну властиве магічне мислення - принаймні, у ситуаціях, які його найбільше лякають. В цьому вона спирається на спогади його колишніх друзів, опублікованих в деяких журналістських розслідуваннях. Йдеться про втрату здоров’я або влади, тому певні ритуали (в тому числі і “магія чисел”) для нього мають політичний сенс. З іншого боку фахівчиня наголошує на містифікацію диктатора в суспільстві. Одні вбачають в ньому надлюдські таланти та везіння, інші демонізують. 

"Подвійне магічне мислення – у лідера та у його прихильників – слід розглядати як ознаку певної психологічної неспроможності, базової недовіри до самих себе, людей навколо і світу в цілому, притаманною рівною мірою «низовому» російському суспільству та правлячому класу", - каже Світлана Чуніхіна.

Ідею національної величі росії спеціалістка розглядає як спосіб компенсації відчуття безпорадності і екзистенційної тривоги попри те, що вона є однією з причин початку війни проти України та зараз вони засліплені нею. 

"За іронією долі, або за механізмом самоздійснюваного пророцтва, розв’язана Путіним війна звела нанівець його хвалені можливості «заклинати» реальність. Тому що б в Кремлі не планували на найближчу «сакральну» дату, ситуація стрімко виходить з-під їхнього контролю". 

Відповідність дат Другої світової і української війни

До нумерології звертаються і українці в пошуках добрих прикмет, особливо це було поширено на початку війни. Тоді надію давало все, що хоча б якось натякало на її завершення. Зверталися до історії, порівнювали дати та робили власні прогнози, які швидко ставали “вірусними” в соцмережах. Але на жаль, не спрацьовували.

Шукали добрі прикмети в усьому

Шукали добрі прикмети в усьому

Чи слід серйозно ставитись до сакральних дат та збігів цифр у них - вибір кожного. 

Раніше ми писали про те, що путін відправив на фронт ядерний військовий потяг. Про те, як критикують президента рф і вихід ситуації з-під контроля - читайте тут

Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.