7 грудня - Міжнародний день цивільної авіації та ліквідація СРСР. Цей день в історії

В цей день 1991 року президенти України, Білорусі та Росії ліквідували СРСР на зустрічі у Біловезькій Пущі, а у 1977 народився Домінік Ховард - барабанщик британського рок-гурту "Muse"

7 грудня - Міжнародний день цивільної авіації та ліквідація СРСР. Цей день в історії
Міжнародний день цивільної авіації

7 грудня 2022 року - середа. Цього дня 50 років тому відбувся запуск корабля Аполлон-17, на якому була здійснена шоста та остання в рамках програми Аполлон висадка людей на Місяць. А у 1982 році в США вперше у світі застосували страту смертельною ін'єкцією. Сьогодні – 287 день війни Росії проти України. До Нового року залишився 24 дні. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день цивільної авіації. В Україні - День місцевого самоврядування. Також в Україні кілька років тому започаткували неофіційний День української хустки. Датою обрали День Катерини, яка вважається покровителькою жінок. В Індії сьогодні День прапора Збройних сил. В США - День пам’яті Перл-Харбора. А у Вірменії - День пам’яті жертв землетрусу у Спітаку.

Міжнародний день цивільної авіації

Спеціалізованою установою авіації в структурі ООН є Асамблея Міжнародної організації цивільної авіації. Для святкування Міжнародного дня цивільної авіації було обрано саме 7 грудня, оскільки цього дня відзначалася п'ятдесята річниця з моменту підписання міжнародної конвенції про цивільну авіацію.

Кожні п’ять років, в ювілейні роки створення Міжнародної організації цивільної авіації (2014/2019/2024/2029/и т.д.), цей День проходить за спеціальною темою. В періоди між річницями визначається загальна тема на чотири роки: кампанія 2015-2018 років відбувається під гаслом: «Працюємо разом, щоб жодна країна не залишилася без уваги» (англ. Working Together to Ensure No Country is Left Behind).

Цілодобова робота авіаторів не припиняється ні на хвилину, вона вимагає найвищого професіоналізму, оскільки пов'язана з колосальною відповідальністю, а часом - і з ризиком. Бути серед тих, хто виконує нелегку роботу з організації перельотів, на чиїх плечах лежить висока відповідальність за збереження життя і здоров'я пасажирів - це гідно і почесно для кожного. У наш час Міжнародний день цивільної авіації відзначається багатьма державними і приватними компаніями, які обслуговують не тільки внутрішньонаціональні, а й міжнародні авіалінії.

День української хустки

7 грудня - День української хустки
День української хустки

День української хустки — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році. В рамках відзначення проводяться флешмоби «Зроби фото/відео з хусткою», для дівчат та жінок влаштуються майстер-класи та навчання, як правильно в'язати хустку.

У 2020 році у Вінниці започаткований флешмоб, присвячений Всесвітньому дню української хустки (7 грудня), встановив новий національний рекорд — «Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських хустках». 7 грудня святкується також день Катерини, яке є святом на честь Катерини Александрійської — головним із жіночих свят, бо за віруваннями Катерина є захисницею жіночої долі.

День Української Хустки почали відзначати за ініціативи вінничанки, депутатки Вінницької обласної ради, президента Міжнародного Клубу Успішних Жінок України Людмили Станіславенко. Ініціативу підтримали громадські діячі, актори та успішні жінки з України та усього світу. У 2019 році свято відзначили у Іспанії. Канаді, США, Казахстані, Йорданії, Латвії, Індії та Португалії. Цього ж року Людмила Станіславенко ініціювала проведення Дня Української Хустки на державному рівні.

В рамках флешмобу «Зроби фото/відео з хусткою» українки публікували свої світлини з хештегом #УкраїнськаХустка. Флешмоб швидко завоював популярність серед українок з усіх куточків країни та поза її межами. 2019 року світлини з українською хусткою у соцмережах опублікували понад мільйон учасниць.

У 2020 з нагоди свята українки в різних країнах світу також брали участь у флешмобі «Зроби фото\відео з хусткою». Саме у 2020 році, під час відзначення Дня Української Хустки, було встановлено національний рекорд — найбільша кількість жінок в українських хустках, фото яких викладено в соціальних мережах. До встановлення рекорду долучились етнічні українки, які мешкають за кордоном та жінки з 20-ти країн світу. Окрім того, свято з нагоди свята засновниця свята Людмила Станіславенко та відомі вінничанки зняли кліп до пісні «Хустка, Хусточка, Хустина…» (слова і мелодія — Віра Майборода та Неля Майборода).

Цього дня 1991 року президенти України, Білорусі та Росії ліквідували Радянський Союз

президенти України, Білорусі та Росії ліквідували Радянський Союз
Біловезька пуща, ліквдація СРСР

Глави трьох з чотирьох республік, засновників Радянського Союзу, — Білорусі, Росії та України, — зібравшись в Біловезькій пущі, констатували, що СРСР припиняє своє існування, оголосили про неможливість утворення Союзу Суверенних Держав і підписали Угоду про створення Співдружності Незалежних Держав. Підписання угоди викликало негативну реакцію Горбачова, однак після серпневого путчу реальної влади він вже не мав. За словами Бориса Єльцина, Біловезька угода не розпускала СРСР, а лише констатувала його фактичний до того моменту розпад.

10 грудня Верховна Рада України із застереженнями ратифікувала угоду про створення СНД. За ратифікацію проголосувало 288 депутатів. Відразу після цього відбулася телефонна розмова Кравчука з Шушкевичем, який в цей момент вів засідання Верховної Ради Білорусі. Після закінчення цієї розмови білоруські депутати поставили угоду на голосування. За ратифікацію проголосувало 263 депутати. Згадки про СРСР залишалися в Конституції Республіки Білорусь року аж до прийняття нової в березні 1994 року.

У той же день народні депутати СРСР Олександр Оболенський і Володимир Самарін почали збір підписів серед своїх колег за скликання надзвичайного VI З'їзду народних депутатів СРСР. Під зверненням до Президента і Верховної Ради СРСР з пропозицією скликати З'їзд підписалося 397 депутатів.

Чим ще відзначився цей день в історії

Запуск корабля Аполлон-17
Аполлон-17, остання висадка людей на місяць
  • 1678 – вперше європейська людина побачила Ніагарський водоспад.
  • 1941 – напад японських військ на порт Перл-Харбор в рамках другої світової війни.
  • 1972 – запуск корабля Аполлон-17, на якому була здійснена шоста та остання в рамках програми Аполлон висадка людей на Місяць.
  • 1975 – Індонезія вдерлася в Східний Тимор. В результаті Східний Тимор був оголошений 27-й провінцією Індонезії.
  • 1982 – в Техасі (США) вперше здійснена страта за допомогою ін'єкції.
  • 1988 – землетрус у Вірменії повністю зруйнував місто Спітак, близько 25 000 загиблих. Місто було зруйноване за 30 секунд.

7 грудня 1977 року народився Домінік Джеймс Говард - барабанщик британського рок-гурту «Muse»

7 грудня 1977 року народився Домінік Джеймс Говард
Домінік Джеймс Говард

Домінік народився 7 грудня 1977 року у Стокпорті, неподалік від Манчестера. Коли йому було 5 років, Домінік любив щось награвати на синтезаторі сестри, яка навчалася у школі мистецтв. Саме сестра познайомила Домініка із музикою, хоча спершу це не надто цікавило хлопця. Як Домінік сам сказав у одному із власних інтерв'ю: «Коли я був маленьким, музика була чимось, що звучало із телевізора.»

У віці 8-9 років сім'я переїхала у Тінмут, невеличке містечко Девонської «Рів'єри». Навчання на ударних інструментах розпочалося ще у школі, у віці 11 років. Тоді Домінік захопився грою джазового колективу школи. Також тоді трохи навчається гри на гітарі.

Перший гурт Домініка, організований ще у школі, носив назву «Carnage Mayhem» -на честь однойменної пісні Майкла Джексона. Тоді ж він знайомиться із Меттом Белламі, який грав на гітарі, та не був учасником жодного гурту. Через деякий час після виходу із гурту Домініка гітариста, Метт приєднується до гурту. Після двох років нестабільності у групі залишилося 2 учасників — Дом і Метт. Можливо, решта покинула гурт саме через них. Згодом до них приєднався бас-гітарист Кріс Волстенголм, басист «Fixed Penalty», який із «великим духом жертовності» почав грати на бас-гітарі у гурті.

На початку 1994 року утворився гурт «Gothic Plague», спершу перейменований на «Rocket Baby Dolls», однак остаточною назвою стало «Muse». Починаючи з цього моменту, для Домініка та інших учасників, все стало набагато серйознішим.

У 2004 році Білл Говард, батько Домініка, прийшов на концерт гурту сина на Ґластонберрі. Цей концерт був названий Меттом «їхнім найкращим концертом». Одразу по закінченні шоу у Білла стався інфаркт, через годину він помер. Через цю трагедію гурт міг розпастися. Однак завдяки підтримці родичів і учасників гурту, Домінік повернувся до Muse.

Хто ще народився 7 грудня

  • 903 – Абу-л-Хусейн Абд-ар-Рахман ібн Умар ас-Суфі, перський астроном і математик.
  • 1598 – Джованні Лоренцо Берніні, великий італійський архітектор і скульптор, найбільший представник римського і всього італійського бароко, учень свого батька П'єтро Берніні.
  • 1810 – Теодор Шванн, німецький гістолог і фізіолог, автор клітинної теорії.
  • 1884 – Петру Гроза, активний антифашист, голова першого демократичного уряду, симпатизував комунізму.
  • 1895 – Клара Хаскіл, швейцарська піаністка.
  • 1897 – Лев Моноссон, німецький естрадний співак. У 1920-ті рр. був одним з найпопулярніших виконавців Німеччини.
  • 1924 – Маріу Альберту Нобре Лопеш Соареш, президент Португалії в 1986-1996 роках.
  • 1926 – Петро Сергійович Вельямінов, радянський і російський актор театру і кіно, народний артист.
  • 1929 – Борис Павлович Степанцев, радянський режисер мультиплікаційних фільмів.
  • 1949 – Том Вейтс, американський співак і автор пісень, композитор, актор. Деякі альбоми Вейтса стали в різних країнах золотими.
  • 1971 – Володимир Акопян, вірменський, раніше радянський, шахіст; гросмейстер, фіналіст чемпіонату світу ФІДЕ за нокаут-системою.
  • 1987 – Аарон Чарльз Картер, американський актор і співак, молодший брат співака Ніка Картера, який прославився в складі групи Backstreet Boys.

Нагадаємо, 6 грудня - День Збройних сил України. Цього дня 1871 народився український поет, режисер та актор Микола Вороний. Його вважають одним із засновників Української Центральної ради та Українського національного театру.

Раніше ми повідомляли, додаткових вихідних на Новорічні свята не буде. Це пов'язано з дією воєнного стану на території України. Тому три додаткові вихідні 26 грудня, 2 та 9 січня, скасовуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube