Що за зброя б’є російські авіабази та чи може вона прилетіти путіну в бункер

Читать на русском

Вибухи в росії стають частішими і схоже що спричиняє їх українська розробка

Читать на русском
Що за зброя б’є російські авіабази та чи може вона прилетіти путіну в бункер
Чутка про нову зброю ЗСУ облетіла світ

Вибухи в росії стають частішими і схоже що спричиняє їх українська розробка

Загадковий український безпілотник, який 5 грудня вдарив по російській авіабазі в Енгельську за 750 кілометрів від кордону, переполошив багатьох у москві. Уже на наступний день «бавовна» повторилася, цього разу в Курську. У звязку із цим постає питання: наскільки небезпечною є нова зброя ЗСУ для росії?

Кількість ударів по об’єктах у глибині росії зростає

5 грудня російська ППО виявилася нездатною вчасно зреагувати на загрозу, унаслідок чого було виведено з ладу мінімум два стратегічних бомбардувальники, які саме готували до атаки на Україну. Водночас вибухнув бензовоз у Рязані. Ситуація повторилася 6-го грудня — загорівся нафтопереробний комбінат «Слава»у Брянській області, а потім нафтобаза в Курську. Це свідчить про те, що йдеться про серійне виробництво, а не про одиночні випадки.

Увечері 5 грудня з’явилося повідомлення від Міноборони рф, у якому йшлося про те, що український реактивний безпілотник залетів у глибокий тил російських військ. Пізніше надійшло роз’яснення від Guardian, що йдеться про сучасну модифікацію безпілотних літальних апаратів Ту-141 «Стриж».

Ці БПЛА вперше з’явилися в 1971 році та використовувалися як розвідувальні. Згодом з’явилася їх модифікація для тактичної розвідки на глибині 60–70 км від лінії фронту — Ту-143 «Рейс». Якщо інформація відповідає дійсності, то ті зміни, які внесли в конструкцію безпілотника дозволили використовувати його як ударний.

У чому особливості модернізації

На сьогодні Ту-141 «Стриж» безнадійно застаріли саме як розвідувальні апарати. Обладнання майже півстолітньої давності не відповідає потребам збройних сил. Досить сказати, що відеокамери, які в ньому використовувалися, були плівковими.

Тому, як можна припустити, українські вчені, а можливо були також задіяні й іноземні науковці, провели титанічну роботу, аби замінити старе обладнання на сучасне, додати вибухівку й перетворити ці БПЛА, по суті, на крилаті ракети. Військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков вважає, що йдеться про створення високоточної зброї.

«Якщо, гіпотетично були проведені певні роботи з апгрейду навігаційної апаратури, то вони можуть стати доволі високоточним засобом ураження. Насправді вони це, на мій погляд, і доводять», — каже пан Олег.

 Що може Ту-141«Стриж» та Ту-143«Рейс»

Безпілотник «Стриж» у його початковій варіації може проривати ППО супротивника завдяки руху на високих швидкостях і на малій висоті. Як можна розраховувати, він навіть за тисячу кілометрів приносить ворогу «у подарунок» близько 150 кг вибухівки.

Технічні характеристики такі:

  • довжина — 14,33 метра;
  • розмах крил — 3,88 метра;
  • максимальна швидкість — 1100 км/год;
  • крейсерська швидкість — 1000 км/год;
  • дальність польоту — 1 000 км;
  • максимальна висота польоту — 6 000 м;
  • час польоту — 54 хв;
  • корисне навантаження — 150 кг.

Поки невідомо, чи використовуються як крилаті ракети Ту-143 «Рейс», але якщо припустити, що так, то їх можливості менші. Зате їх є значно більше.

Технічні характеристики такі:

  • розмах крила — 2,24 м
  • довжина — 8,06 м
  • висота — 1,545 м
  • крейсерська швидкість — 950 км/год
  • практична дальність дії — 180 км
  • час польоту — 13 хв
  • максимальна висота польоту — 1000 м
  • мінімальна висота польоту — 10 м

Усього було виготовлено 152 безпілотних літаків Ту-141 «Стриж» та 950 Ту-143«Рейс». Багато цих БПЛА зосереджувалися на момент розпаду СРСР на західному кордоні — в Україні.

Чи можемо ми тепер вдарити по москві

Теоретично — «так». У крайньому разі, можна спробувати. Відстань від кордонів України до москви складає близько 450 кілометрів. Тобто столиця окупантів у зоні досяжності модифікованих БПЛА «Стриж».

Але навряд чи ЗСУ будуть це робити, адже путіна чи штаб у бункері так не дістати. А щодо шкоди цивільним, то кремль хотів би, аби ми це зробили, адже це воєнний злочин, що дасть кремлю підстави говорити, що українці такі ж варвари, як і росіяни. То навіщо тоді цивілізованому світу брати участь у бійці варварів?

Цінність нової зброї не тільки в тому, що в зоні її досяжності опиняються військові бази від Кавказу до Балтики. Росія буде змушена перевести частину засобів ППО з фронту в тил для їхнього прикриття, а це полегшить виконання завдань нашим військовим, вважає Олег Катков.

Олег Катков вважає, що Україна отримає чимало вигоди від нової зброї
Олег Катков вважає, що Україна отримає чимало вигоди від нової зброї

«Вони (росіяни — ред.) можуть спробувати перетягнути частину стратегічної авіації на більш віддалені авіабази. А це означає збільшення часу на виконання їхніх завдань. Це більша витрата моторесурсу», — каже експерт.

За його словами, стратегічні бомбардувальники Ту-95 та Ту-160 частіше ламатимуться, а їхні атаки втрачатимуть свою ефективність. Крім того, відбувся переломний момент у війні, коли бойові дії перейшли на територію росії, а це створює психологічний тиск. 

Ми також писали про те, що за даними New Yourk Times під час удару по російському аеродрому «Енгельс», безпілотниками керували українські спецпризначенці у рф. Інформатор також розповідав, чому росія перестала використовувати «Шахеди».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.