Правоохоронці вже перевіряли обставини отримання статусу особи з інвалідністю 67 працівників органів прокуратури Хмельницької області
В Офісі генерального прокурора не змогли підтвердити чи спростувати підроблену інвалідність жодного з прокурорів Хмельницької області. Йдеться про 67 чиновників. В результаті звільнити їх наразі через корупцію неможливо.
Про це повідомили у Центрі протидії корупції, який отримав відповідь на запит від Офісу генпрокурора. За їхньою інформацією, у ході службового розслідування перевіряли обставини отримання статусу особи з інвалідністю 67 працівників, які працювали в органах прокуратури Хмельницької області.
"З огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні", - йдеться у відповіді на запит.
26 грудня Офіс генерального прокурора повідомляв про завершення службового розслідування щодо можливих зловживань при отриманні груп інвалідності прокурорами. За результатами розслідування з органів прокуратури було звільнено п’ять прокурорів, а ще семеро - з адміністративних посад. Втім ОГП не вказав, що йдеться саме про звільнення хмельницьких прокурорів.
Викриття корупційних схем на Хмельниччині сталося 4 жовтня, коли ДБР повідомило про незаконне збагачення керівниці МСЕК Тетяни Крупи та її сина, керівника обласного управління пенсійного фонду. Під час обшуків було знайдено майже $6 мільйонів готівкою та низку фальшивих медичних документів, а також списки з підробленими діагнозами, що свідчать про можливу організацію незаконного оформлення інвалідностей.
Цей скандал спричинив хвилю обговорень на рівні національних органів влади, зокрема президента України Володимира Зеленського, який 20 жовтня ініціював скликання засідання РНБО щодо ситуації в Хмельницькій МСЕК. 21 жовтня МОЗ скасувало висновки про інвалідність для 74 військовозобов'язаних осіб, оформлені через Хмельницьку МСЕК, що стало ще одним кроком до розслідування зловживань у цій сфері.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.