У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Що відбувається на форумі в Лугано
4 липня розпочалась Міжнародну конференція з питань відновлення України (URC 2022) у Лугано (Швейцарія). Її організатори, Україна та Швейцарія, ініціювали у Лугано широкий політичний процес задля відновлення України. URC 2022 має стати міжнародним стартом процесу відбудови країни.
Інформатор розповідає, що відбувається на форумі.
У Лугано прибула чимала українська делегація: прем’єр-міністр Денис Шмигаль, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, народні депутати, міністри, мери великих міст. Вони зустрілись з високопосадовцями ЄС, міжнародних фінансових інститутів та правозахисних організацій. До конференції долучилися 40 країн та 18 організацій Євросоюзу.
Як пише Bloomberg, блок із 27 країн ЄС, який в липні офіційно визнав Україну кандидатом, надасть основну частину загальної фінансової допомоги, обсяг якої може перевищити 500 мільярдів євро. Однією з можливостей фінансування є спільне запозичення на ринках, подібне до механізму збору коштів для фонду відновлення пандемії ЄС.
Президент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками конференції відеозв’язком. Він нагадав про злочини росії в Україні, подякував Європейській Комісії за готовність утворити єдину платформу для відбудови нашої країни.
У́рсула фон дер Ля́єн, президентка Європейської комісії, початок свого виступу присвятила пам’яті Романа Ратушного, правозахисника, який поклав своє життя, захищаючи Україну. Вона відзначила, що Європейська комісія запропонувала Уряду України створити Платформу реконструкції для відновлення країни;
“Європа відчуває відповідальність, Україна повинна стати членом ЄС. Через Платформу Реконструкції ЄС запропонує велику кількість грошей та експертизи для України. Ми домовились з канцлером Німеччини Шольцом, що буде проведена велика конференція в кінці літа, щоб залучити кращих спеціалістів для відновлення України та привести інвестиції в Україну. ЄС вже надав понад 6 млрд. І ще більше грошей прийде для того, щоб підтримати зараз державний бюджет і щоб потім відновити країну”, - відзначила У́рсула фон дер Ля́єн.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль презентував проєкт Платформи Відновлення, що передбачає строк 10 років та бюджет в 750 млрд доларів. Офіси для реалізації проєктів, будуть створені в Брюсселі, Вашингтоні, в Лондоні. До речі, кожен українець може надіслати свої думки з приводу відбудови на спеціальну платформу.
За словами прем’єр-міністра, проєкт Плану відбудови розділений на 3 етапи:
- відновлювати тут і зараз. Умовний приклад – відновлення опалення у Чернігові
- fast recovery. Відновлення пошкодженої інфраструктури
- довгострокова трансформація.
Система відновлення може будуватись на двох різних підходах:
- регіональний, коли партнери беруть відповідальність за конкретний регіон/ населений пункт. Наприклад, Латвія допоможе відбудувати Бучу. Швейцарія - Одеську область і т.д.
- параметричний. Наприклад, програма енергоефективності
Денис Шмигаль показав 5 джерел відновлення: репарації; кредити; гранти; бюджет та пожертви.
Конференція, що розпочалась 4 липня, триватиме і 5 липня. Інформатор буде відслідковувати її перебіг та доповідатиме вам найважливіші новини.