50 років без НАТО: стали відомі деталі документа, що може бути мирним планом Трампа

Скасування частки санкцій проти РФ, ведення миротворців, демілітаризація регіонів України: що міститься у документі, який нібито є планом Трампа та чи можна у це вірити

Мирні переговори між Україною та Росією
Чернетку мирного плану Трампа отримав "Інформатор" з власних джерел

У розпорядженні Інформатора зʼявився документ, який нібито є мирним планом Трампа. Згідно з ним Росія має покинути захоплені території у Запорізькій, Харківській та Херсонській областях. Між Україною та Росією буде прокладено лінію розмежування, яку контролюватиме іноземний миротворчий контингент. Кількість особового складу ЗСУ буде скорочено - і це стане питанням переговорів між Україною та Росією. І нарешті Україна на 50 років відмовиться від вступу в НАТО

Попри надійність джерела, з якого ми цей документ отримали, неможливо бути переконаним на сто відсотків, що він є справжнім. Проте довіру викликає той факт, що багато пунктів з цього документу окремо обговорюються в експертних колах. Зрозуміло, що Україні навряд чи цей план сподобається. Але те, мирний план Трампа буде незручним та не відповідатиме на запит українців, вже давно зрозуміло. 

Що містить можлива чернетка мирного плану Трампа

  1. Між Україною та Росією встановлюється перемир'я, по лінії зіткнення станом на момент його укладення.
  2. ЗСУ мають покинути територію Донецької області України та Курської області Росії. Росія, своєю чергою, має покинути території Запорізької, Харківської та Херсонської областей. В документі нічого не сказано про долю Кінбурнської коси у Миколаївській області, де досі перебувають російські окупанти.
  3. Дві області України на півдні отримають статус "демілітаризованих автономій", цей статус гарантується міжнародним юридичним статутом. Про які саме регіони йде мова, незрозуміло.
  4. Забезпечувати порядок на лінії розмежування буде миротворчий контингент розміром у 150 тисяч військових від Франції, Великої Британії та інших країн, які готові будуть підтримати таку місію. Розміщуватися вони будуть на постійній основі, доки не буде відновлено суверенітет України над усіма її міжнародно визнаними територіями.
  5. З Росії частково знімають санкції. Переважним чином, з фінансового сектору РФ.
  6. Кількість особового складу Збройних сил України та армії РФ у європейській частині повинна стати предметом переговорного процесу.
  7. Укладається "Безпековий договір", згідно з яким протягом 10 років Україна отримає гарантоване фінансування для сектору безпеки та аналог "Плану Маршала" для відбудови та розвитку економіки. Адміністрація Трампа готова виділяти на це до п'яти мільярдів доларів на рік – це сміховинна сума з огляду на те, яких масштабних збитків зазнала Україна через вторгнення російських окупантів. Доречі, нічого не говориться про репарації від РФ, або долю заморожених активів російського режиму.
  8. Україна підписує міжнародну угоду (або кілька таких угод), згідно з якою відмовляється від вступу до НАТО на 50 років.
  9. Миротворці в Україні отримують статус "Гарантів безпеки". Це означає, що спроба росіян напасти на цих миротворців буде аналогічна спробі напасти на країни НАТО з автоматичною активацією статті 5 Статуту НАТО.
  10. Росія, що цікаво, теж отримує "гарантії безпеки" – зі сторони інших ядерних країн з постійною верифікацією умов дотримання цих "гарантій". Поки що достеменно незрозуміло, про що йде мова, але це буде ледве не перший випадок в історії, коли агресор та терорист отримає гарантії безпеки від "партнерів" жертви нападу.

Зазначимо, що план має дуже багато "білих плям" та відкритих протиріч у пунктах – наприклад, в пунктах 1-3. Окрім цього, більшість пунктів в цьому плані не на користь України, тому вони можуть стати предметом активного обговорення, або ж Україна взагалі може їх відкинути – наприклад, президент України Володимир Зеленський свого часу категорично відкинув можливість скорочення чисельності ЗСУ, навіть після потенційного запрошення до НАТО.

Трамп і раніше заявляв про намір ініціювати переговори між Україною та Росією, оскільки одна з його головних передвиборчих обіцянок – припинення війни в Україні. Проте поспіх у цій справі може стати для Трампа геополітичною поразкою, страшнішою за Афганістан Байдена. До того ж довіряти Росії не можна взагалі – не виключається, що Кремль спробує затягнути мирні переговори, а потім відхилить всі пропозиції США, щоб виграти час для максимального просування в Україні, як прилюдно зізнався нещодавно так званий "православний олігарх", друг глави РФ Володимира Путіна Костянтин Малофєєв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube