У січні 2023 року суддя Київського районного суду Одеси вирішувала, чи має ПриватБанк платити компенсацію, якщо вклад не повертали через арешт
В чоловіка помер батько. В лютому 2022 року він отримав свідоцтво про право на спадщину, в якому, окрім іншого, був вклад у ПриватБанку. Однак одразу отримати гроші не вийшло.
У лютому 2022 року чоловік звернувся до банку, але отримати гроші батька не зміг. Йому пояснили, що у травні та листопаді 2019 року рахунок батька у ПриватБанку арештували. Це сталося за виконавчими листами від липня 2010 року.
Тобто, чоловік не отримав гроші через арешт. Саме ці обмежувало банк виконати прохання клієнта.
Чоловік просив, щоб ПриватБанк виплатив понад 141 тисячу гривень батьківського вкладу та нараховані відсотки. Також він розраховував отримати 300 тисяч гривень компенсації.
«(Приватбанк та нотаріус) зробили все, з використанням службового становища, щоб позивач не зміг скористатися успадкованими грошима, а тому (чоловік) вимушений звернутись до суду з даними позовом», - так пояснював необхідність позову спадкоємець.
Однак все вирішилося швидше, ніж чоловік очікував. За даними судового реєстру, 15 березня 2022 року суддя відкрила провадження. Водночас у березні тогож року, Кабмін видав розпорядження №198-р «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану». І це все змінило.
«В умовах воєнного стану дозволити фізичним особам здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує 100 000 гривень», - йшлося в рішенні уряду.
На додаток до цього набрали чинності зміни до постанови Нацбанку «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» і це відкрило доступ боржникам до коштів, які були під арештом.
Завдяки рішенням Кабміну та Нацбанку вже 1 квітня 2022 року понад 174 тисячі гривень вкладу з нарахованими відсотками ПриватБанк перерахував на карту чоловіка. За чотири дні всі кошти зняли з картки готівкою. Залишили лише 37 копійок.
За цих обставин адвокат ПриватБанку вважала суперечку вичерпаною. Але суддя не могла так просто закрити провадження, тому що залишались ще вимоги про компенсацію та штраф.
Спадкоємець наполягав, що банк начебто виплатив не весь вклад. Але підтверджень цьому не було, як і не було розрахунку розміру штрафу та період, за який суд мав його нарахувати. Також суддя не побачила що саме в діях банку завдало йому моральної шкоди.
Тому у січні 2023 року суддя Київського районного суду Одеси Ірина Огренич вирішила, що більше грошей, ніж ПриватБанк виплатив чоловік не отримає.
Однак спадкоємець вирішив змінити це рішення. За інформацією сайту «Судова влада України», станом на 10 лютого 2023 року в Одеському апеляційному суді вже обрали суддів, які будуть вирішувати – змінювати, чи не змінювати рішення їх колежанки Огренич.
Інформатор розповідав, що ПриватБанк вимагав від жінки сплатити борг, який вона вважала погашеним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.