Сьогодні, 3 листопада, вітають саперів, ветеранів та воїнів-інженерів, ракетників і артилеристів України
3 листопада 2022 року в Україні відзначають День інженерних, ракетних та артилерійських військ. Вони, разом з іншими, 253 день поспіль допомагають нам боротися проти російських орків в повномасштабній війні, яку розв'язала росія 24 лютого. Окупація росією Криму та Севастополя розпочалася значно раніше, з того часу минуло вже 8 років та 8 місяців. Новий рік розпочнеться через 58 днів. Про важливі події, державні та професійні свята – читайте в матеріалі від Інформатор.
В цей день, 3 листопада, Домініка, Панама, Еквадор, а також Федеративні Штати Мікронезії відзначають День Незалежності. В Об'єднаних Арабських Еміратах – День прапора. На Мальдівах – День перемоги. А в маленькій державі у Південно-Східній Азії, яку назвали Східний Тимор святкують День матері.
3 листопада 1943 року червоноармійці та вермахтівці вступили у великомасштабну битву, яка тривала 10 днів. Пізніше її назвали Київською наступальною операцією. Тоді радянські війська звільнили від нацистів столицю Української РСР і створили в стратегічний плацдарм, який зіграв важливу роль у боях за Правобережну Україну. Подіям цієї битви навіть присвятили документальний фільм – «Двобій на Дніпрі».
Тоді, 3 листопада 1943 року, радянська артилерія під час битві за Дніпро прорвала оборону німців, що знаходилися північніше Києва. Тому Указом Президії Верховної Ради СРСР цей день присвятили ракетним військам і артилерії. Після розпаду Союзу в Україні свято не відзначали впродовж шести років. Статус державного свята дню ракетних військ і артилерії повернув в 1997 році тодішній Президент України Леонід Кучма.
3 листопада 1996 року близько 12 години дня убили українського бізнесмена Євгена Щербаня. Чоловіка разом з дружиною та двома людьми пристрелили у режимній зоні летовища Донецького аеропорту, після того, як парочка повернулася зі святкування ювілею Йосипа Кобзона. Як тільки приватний літак Як-40, на якому Щербань разом повернувся з Москви, приземлився громадянин росії Вадим Болотських двома пострілами впритул вбив Щербаня, інші померли через хаотичну стрілянину з автомата напарника Геннадія Зангеліді. Злочин оголосили розкритим лише у 2003-му, коли рішенням суду кілерів засудили до довічного ув'язнення. Замовником назвали Павла Лазаренка, який на той час уже четвертий рік проводив під арештом в Америці. На суді відношення до цих вбивств підсудний заперечив.
1493 — Христофор Колумб відкрив Домініку. Там в цей день святкують Незалежність.
1871 — У Центральній Африці знайдена зникла експедиція Девіда Лівінгстона. Шотландський місіонер, лікар, письменник та мандрівник захворів на лихоманку і підліковувався в місцевості Джіджі біля озера Танганьїка, в той час, як на його пошуки відправили рятувальні загони.
1903 — Панама за підтримкою США відокремилася від Колумбії. В Панамі сьогодні День Незалежності.
1905 — Велике князівство Фінляндське отримало автономію в складі Російської імперії.
1918 — Угорщина оголосила про своє відділення від Австрії.
1918 — Буковинське віче вирішило приєднати Північну Буковину до ЗУНР.
1927 — У Нью-Йорку під річкою Гудзон відкритий тунель Голланда — перший у світі підводний тунель для транспорту.
1941 — у Бердичеві розстрілом близько 2000 євреїв фактично завершилася ліквідація єврейського населення, яка тривала з липня 1941.
1992 — Президентом США був обраний Білл Клінтон.
1995 — Учені Техаського університету уперше виділили ген грудного раку.
2020 — президентські вибори у США між кандидатами Джо Байденом та Дональдом Трампом.
Ірен Роздобудько — сучасна українська письменниця, сценаристка та ілюстраторка. Жінка була фіналісткою «Шевченківської премії», нагороджена премією «Коронація слова» та вважається «Золотою письменницею України». Ірен пише як книги для дітей, так і легкі детективи, любовні, психологічні та сатиричні романи. Один із найвідоміших її творів «Ґудзик» — психологічна драма, що розповідає історію життя режисера, який поїхав добровольцем на війну. Роман екранізували.
1801 — народився Карл Бедекер, німецький видавець, автор перших путівників.
1900 — День Народження святкує німецький бізнесмен, засновник фірми Adidas – Дасслер Адольф.
1937 — народився Йосип Лось, український вчений, доктор політологічних наук, професор і керівник кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики Львівського університету імені Івана Франка
1952 — з’явився на світ український художник, автор сатиричних п'єс.
Лесь Подерв'янський.
1962 — народився лауреат премії ЮНЕСКО та відомий український театральний режисер Андрій Жолдак.
1967 — День Народження в Миколи Мільчева. Він український спортсмен, олімпійський чемпіон 2000 року в стендовій стрілянині.
1969 — своє 53-річчя міг би святкувати український бігун Олег Твердохліб. Чоловіка вважали українським рекордсменом в бігу на 400 м з бар'єрами. Однак у вересні 1995 внаслідок нещасного випадку, у свої 25 років, Твердохліб загинув. На його честь в Дніпрі щороку проводять легкоатлетичний турнір пам'яті.
Нагадаємо, саме 2 листопада знайшли тіло українського журналіста Георгія Гонгадзе. В той же день у світі відзначають день припинення безкарності за злочини проти журналістів. А от 1 листопада створили Європейський Союз, чим ще відомі перші дні листопада читайте в матеріалах від Інформатор.
Про основні новини 2 листопада — читайте тут. А ще раніше, ми писали, якою буде погода на 3 листопада.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.